İki Saat Arasındaki Verileri Toplama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan slymnytm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

İki Saat Arasındaki Verileri Toplama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Verileri sanırım bir programdan aktarıyorsunuz. Bu haliyle Excel'in hesaplama yapabilir biçiminde değiller.
Ne demek istediğimi anlamadıysanız, E sütununu seçin..
Normalde sağ altta toplam, ortalama vs gibi bilgiler gelecektir ama sizin biçimde sadece Say:X olarak çıkar.
Dediğim hususu yapmak için hücrelere F2 Enter yapmanız gerekir ya da 1 ile çarpmanız.
Dediklerimi yapmadan formülün sonucunu almanız sanırım mümkün olmayacaktır.

İkinci olarak D sütununundaki saatlerin sonundaki * işareti artık o değer saat olmaktan çıkarır.
Ona da bir çözüm bulmanız gerekir.

Merhaba Slymnytm verileriniz metin haline getirilmiş bazılarının yanında * işareti var asıl dosyanızda ne biçimde bilemediğim için TOPLA.ÇARPIM ve ÇOKETOPLA işlevleriyle 2 ayrı çözümle dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

Bu arada Sn. Admin ile aynı anda cevap yazdığımız için verilen cevabı sonradan farkettim. Sn. Admin'in yazdıklarına tamamıyla katılıyorum. Zaten bundan ötürü de verilerinizi düzenleyerek çözüm yolu sundum.

Ekli dosyalar
Konu çözüme ulaşmış ama hücrelerin bu şekilde "*" işaretleri ve metin biçimi alternatifi için deneyiniz ;

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri