Hücrenin soluna tarih çekme

Kısa Açıklama

Hücrenin soluna tarih çekme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sorularınızı kısa net ifadeler ile anlatarak ve örnek bir çalışma yükleyerek sormanızı tavsiye ederim. Yanlış anlaşılmamak için.
Yukarıda verdiğim formüller hücreye giriş yaptığınız tarih ve saati vermektedir. Sayfaya her veri girildiğinde her satırdaki tarihler aynı olacaktır. Bu sebep ile bunu makro ile çözmek daha iyi bir yöntem olacaktır.
Anladığım kadarıyla girilen veri için kayıt tarihi oluşturmak istiyorsunuz.
Ekteki çalışmada "A2:A1000" aralığına veri girildiğinde "B2:B1000" aralığında kayıt tarihi oluşacaktır.

Ekli dosyalar
=EĞER(A1="";"";EĞER(A1<>"";ŞİMDİ()))
B1 hücresine kopyalayarak deneyiniz.

Daha Kısa
=EĞER(A1="";"";ŞİMDİ())
teşekkür ediyorum üstadım.
fakat bize kalıcı olarak lazım.
bu şekilde bilgisayarda tarih değişince hücredeki tarih de değişiyor.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Count > 1 Or Not IsNumeric(Target.Text) Then Exit Sub
Target.Offset(0, -1) = Format (Date)
End Sub

bu kodun date kısmını düzenlersek olur gibi.

Sanırım Sayın @Epak ambalaj .

Anlaşılan veri girişi elle ve tek tek yapılacak, yazılan verinin de SAYIsal olma koşulu var,
örneğin kopyala yapıştır yöntemiyle veri girişi yok.
Ayrıca; A sütununun solunda hücre olmadığına göre A sütunu da kapsam dışı.

Son olarak belirsiz olan durumu belirteyim; yazılmış bir veri silindiğinde de tarih yazılıp yazılmayacağı, ya da tarihinde silineceği durumlarını net açıklamamışsınız.
Verdiğim kod veri silindiğinde de tarih yazar durumda. Sizin verdiğiniz kodun durumu da böyleydi o yüzden değişiklik önermedim,

O halde şöyle deneyin.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)

.

Sanırım Sayın @Epak ambalaj .

Anlaşılan veri girişi elle ve tek tek yapılacak, yazılan verinin de SAYIsal olma koşulu var,
örneğin kopyala yapıştır yöntemiyle veri girişi yok.
Ayrıca; A sütununun solunda hücre olmadığına göre A sütunu da kapsam dışı.

Son olarak belirsiz olan durumu belirteyim; yazılmış bir veri silindiğinde de tarih yazılıp yazılmayacağı, ya da tarihinde silineceği durumlarını net açıklamamışsınız.
Verdiğim kod veri silindiğinde de tarih yazar durumda. Sizin verdiğiniz kodun durumu da böyleydi o yüzden değişiklik önermedim,

O halde şöyle deneyin.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)

.
ellerinize sağlık üstadım.
çok teşekkür ediyorum

Geri