Hücrede 30 Ve Üzerini Silme Hakkında

Kısa Açıklama

Hücrede 30 Ve Üzerini Silme Hakkında isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba herkese

d sütununda d2 den d10000 hücreleri dahil karışık değerde rakamlarım var. ben bu rakamlardan 30 ve üzeri olan değerlerin silinmesini istiyorum.

ortalama almak için bu bana gerekli. fakat bu değerlerde 29.99 gibi küsüratlı degerlerde var. küsüratlı değerlerde şöyle bir sorun oldu. 29.93 diye değerim var aşağıdaki kodlarda bunu 29.5 ve üzeri olduğu için 30 olarak yuvarlıyor ve siliyor. bana sadece 30.00 ve üzerini silecek kod lazım. çok denedim yapamadım

yardım için herkese şimdiden teşekkur ederim

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)

merhaba herkese

d sütununda d2 den d10000 hücreleri dahil karışık değerde rakamlarım var. ben bu rakamlardan 30 ve üzeri olan değerlerin silinmesini istiyorum.

ortalama almak için bu bana gerekli. fakat bu değerlerde 29.99 gibi küsüratlı degerlerde var. küsüratlı değerlerde şöyle bir sorun oldu. 29.93 diye değerim var aşağıdaki kodlarda bunu 29.5 ve üzeri olduğu için 30 olarak yuvarlıyor ve siliyor. bana sadece 30.00 ve üzerini silecek kod lazım. çok denedim yapamadım

yardım için herkese şimdiden teşekkur ederim

Kod:
(9 satır)
Merhaba,
Dener misiniz?

Kod:
(9 satır)

teşekkur ederim denedim ama olmadı. cunku 29.93 degerini 30 olarak kabul ettiginden bu kodlar gene iş yapmıyor. 29.93 u 30 olarak kabul ediyor. 29.5 üzerini excel yuvarlayıp 30 kabul ettiginde dolayı . sizin kodlarda 29.93 u siliyor

sorunu cozdum herkese tesekkur ederim. Long degerini Double yapınca sorun kalktı

Geri