Hücre nasıl bölünür ve sabitlenir ?

Kısa Açıklama

Hücre nasıl bölünür ve sabitlenir ? isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Arkadaşlar;
Hazırladığım tabloda bir hücreyi kendi içinde 2 ye bölmek istiyorum bunun bir yöntemi var mı? tablodaki yeşil zeminli satış sayısı hücresini
nasıl bölebilirim satış - sayısı ama aynı hücrede olacak. kalemle çizmeyi denedim olmuyor..!
Birde yaptığım tabloyu A4 formatına sığdırmak için çok uğraşıyorum bunun kolay bir yolu var mı sürekli taşıyor..! yapılan formatı sabitlemenin bir
yöntemi var mı?
Herkese yardımlarından dolayı şimden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar
  • 1611355123558.webp
    1611355123558.webp
    10.8 KB · Görüntüleme: 10
SatışSayısı yazısını alt çizgili yapın, hücre içindeyken ALT + ENTER tuşuna basıp bir alt satıra geçin rakamı yazın.
Sayfa yapısı ayarlarında Kenar boşluklarını DAR seçin, ölçeklendirme de Sayfayı Bir Sayfaya Sığdırı seçin.

Merhaba.

Hücre bölmekten kastınız, bir hücredeki METİNin 2 satır olarak görünmesiyse;
Sayın @Feyzullah 'ın da belirttiği gibi sonuç alınır (eklediğim belgede Sayfa1 E8 hücresi)
Ancak unutmamanız gereken şey; bu işlemi yaptığınız hücredeki veri SAYIsal bir veriyse,
veri sayı olmaktan çıkar ve artık veriniz bir METİNe dönüşür. (eklediğim belgede Sayfa1 E9 hücresi)

Bir de tersten düşünün; ilgili veriyi, altına bir satır ekleyip gerçekten de iki satıra yazın,
aynı satırda olup tek satır (aynı hücrede) olacak hücreleri bir alttaki hücreyle birleştirin.

Eklediğim belgedeki Sayfa2'de;
-- C8 ve D8 birleştirilmiş hücreler,
-- E8 ve E9 iki hücreye ayrılmış METİN
-- F8 ve F9 ise iki hücreye ayrılmış SAYIsal veri (veriler hala sayıdır).

....Birde yaptığım tabloyu A4 formatına sığdırmak için çok uğraşıyorum .... sürekli taşıyor..! yapılan formatı sabitlemenin bir yöntemi var mı?.....
Eklediğiniz belgedeki satır/sütun sayısı A4'e rahatlıkla sığacak durumda.

Bu gibi durumlar için çözüm, foruma eklenecek belgelerin, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlanmış, gerçek belgenin kopyası şeklinde hazırlanmış bir örnek belge eklemektir.

Ekli dosyalar
Geri