Hücre içinden belirli kelimeleri ve rakamları

Kısa Açıklama

Hücre içinden belirli kelimeleri ve rakamları isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
@autoparts

İlgili metnin A1 hücresinde olduğu varsayımıyla;
rahat uygulama ve tek işlev (PARÇAAL) kullanıp, formülü sağa ve aşağı kopyalanabilir özellik katmak bakımından
şu formülü B1 hücresine uygulayıp sağa doğru kopyaladığınızda | karakterine göre ayrıştırma işlemi gerçekleşir.
Formül, "|" kriterine göre; B1'de 1'inci parçayı, C1'de 2'nci parçayı, D1'de 3'üncü parçayı, ... şeklinde sonuç verir.
Sadece 2'nci parça lazımsa; formüldeki SÜTUN(A$1)'leri 2, SÜTUN(B$1)'leri 3 olarak değiştirip istediğiniz hücreye uygulayabilirsiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

.

Hocam Denedim olmadı müsaitseniz bir yardımcı olurmusunuz ekte taslak olarak yolluyorum..
Bize Lazım olam "Motor kodu :: ...................................................." Kelimesi geçiyorsa "::" sonrakileri getirsin.
Motor kodu kelimesi 2-3 kez geçiyorsa aralarına ";" koyarak getirsin

Yardımınızı bekliyor olacağız..
Teşekkürler.

Ekli dosyalar
Bu kadar çok satırlı örnek belge olmaz ki!

Örnek belgede önemli olan;
verilere ilişkin farklı durumların en 1-2'şer tane olacak şekilde örneklendirilmiş olması ve
mevcut verilerin tümü için, olması gereken sonuçların elle yazarak gösterilmesi.
En önemli kısım tüm örnek veriler için olması gerekenin gösterilmesi.

Örneğin sadece kod mu lazım, yoksa "Motor kodu ::" ibaresi de sonuç metinde isteniyor mu ondan bile emin değilim.
Motor kodu 1'den fazla ise; birinci koddan sonra sadece 1 adet "::" mi olacak?
Veri yığınınızın durumuna bakınca fikrim; işlem için formül yerine makro kulanmanın daha doğru olacağı yönünde.

.

Kusura bakmayın hocam örnek formunu iyi hazırlayamadım şimdi güncelleyip ekliyorum...

Evet hocam motor kodu ibaresi de isteniyor
Motor kodu :: ............. ibaresi 2 3 4 veya daha fazla "::" olabilir

Saygılarımla

Ekli dosyalar
Geri