Hücre içerisindeki bilgiyi toplamak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sincap
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Benim cevabım da alternatif olsun.

Formül dizi formülü olup hücreye CTRL+SHIFT+ENTER ile uygulanmalıdır.
Hücrede 3'ten fazla adette "Count": olsa da sonuç alınır ve hücredeki sayıların TOPLAMı bulunur.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Bundan önceki cevabıma göre daha garantili çözüm için (doğal olarak biraz uzun bir formül oldu),
hücre içerisinde kaç adet "Count": ibaresi olursa olsun, sayılar tek veya daha fazla haneli olsa da sonuç almak için
aşağıdaki formül kullanılabilir.

Metnin, K1 hücresinde olduğunu varsaydım.

Kod:
(1 satır)

Hücre içindeki sayı OLMAYAN kısımlara dair mutlaka bir ortak nokta/tekrarlananlar/kriter olarak kullanılacak ibareler vardır.
Yoksa bahsekonu metin, içinde sayılar olan bir mektup metni değildir. Anlamlı krterleri mevcuttur.
En baştan sorunuzu örnek belge üzerinden sorsanız (uydurma değil elbet, gerçek belgenizdeki gerçek verileri kullanarak) daha az emek harcanırdı.

Yapı olarak; konu açılışmesajlarını ölçüt alırım ve cevap hazırlayarak gönderirim.
Sonraki yazışmalar açılış mesajıyla çelişiyorsa yapacak bir şey de kalmıyor.
Ya şöyle olursa, ya böyle olursa türü yazışmalar da pek hoş olmuyor ve sorunun/cevabın kökten değişmesi anlamına geliyor.
Bu durum da forum mantığıyla çelişiyor.

Kusura bakmayın ama zaman zaman yazdığım cümleyi yazacağım: "soru sormak zor zanaat vesselam".

.

Hücre içindeki sayı OLMAYAN kısımlara dair mutlaka bir ortak nokta/tekrarlananlar/kriter olarak kullanılacak ibareler vardır.
Yoksa bahsekonu metin, içinde sayılar olan bir mektup metni değildir. Anlamlı krterleri mevcuttur.
En baştan sorunuzu örnek belge üzerinden sorsanız (uydurma değil elbet, gerçek belgenizdeki gerçek verileri kullanarak) daha az emek harcanırdı.

Yapı olarak; konu açılışmesajlarını ölçüt alırım ve cevap hazırlayarak gönderirim.
Sonraki yazışmalar açılış mesajıyla çelişiyorsa yapacak bir şey de kalmıyor.
Ya şöyle olursa, ya böyle olursa türü yazışmalar da pek hoş olmuyor ve sorunun/cevabın kökten değişmesi anlamına geliyor.
Bu durum da forum mantığıyla çelişiyor.

Kusura bakmayın ama zaman zaman yazdığım cümleyi yazacağım: "soru sormak zor zanaat vesselam".

.
Merhaba hocam,

Konu başında belirtmiştim ama ifade edemedim sanırım kusura bakmayın. "Count":1, deki 1 ifadesi adedi temsil ediyor bu nedenle hücrede kaç adet "Count" var ise onun karşısındaki değerin toplamı gerekiyor.

saygılar,

Ekli dosyalar
Formülle kastırmanın bir alemi yok, makro kullanma işine de aşinasınız.
Aşağıdaki kodun istediğiniz sonucu veriyor olması gerekir.

VBA:
(7 satır)

Geri