Hücre Değerine Göre Seçenek Düğmesinin Aktifleşmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Necmi25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Hücre Değerine Göre Seçenek Düğmesinin Aktifleşmesi isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Eğer mümkünse burada yaptığınız çözüme ek olarak şunu da yapabilirmisiniz hocam.

c9 hücresinin değeri 1 olduğunda 1.seçenek kaybolsa, değeri 2 olduğunda 2.seçenek kaybolsa.
Çok teşekkürler

Eğer mümkünse burada yaptığınız çözüme ek olarak şunu da yapabilirmisiniz hocam.

c9 hücresinin değeri 1 olduğunda 1.seçenek kaybolsa, değeri 2 olduğunda 2.seçenek kaybolsa.
Çok teşekkürler
Bu konunuza cevap yazdım diye hatırlıyorum. Özelden gönderdiğiniz dosya ya mı uygulamamı istiyorsunuz? Yoksa konunuzda bu sorunuzu yanıtlamıştım sanırım. Eğer özelden yazdığınızı diyorsanız o dosyada herhangi bir option button görmemiştim.

Bu konunuza cevap yazdım diye hatırlıyorum. Özelden gönderdiğiniz dosya ya mı uygulamamı istiyorsunuz? Yoksa konunuzda bu sorunuzu yanıtlamıştım sanırım. Eğer özelden yazdığınızı diyorsanız o dosyada herhangi bir option button görmemiştim.
Sizin yaptığınızda hücre değerine göre seçenekler seçili/pasif oluyor, bunda ise hücre değerine göre seçenek düğmesi tamamen kaybolacak, görünmeyecek hocam. c9 hücresinin değeri 1 olduğunda 1.seçenek butonu kaybolsa, 2.seçenek butonu görünmeye devam etse ve c9 hücresinin değeri 2 olduğunda 2.seçenek kaybolsa, 1.seçenek butonu görünmeye devam etse. Önceki mesajda eksik anlatmışım, kusura bakmayın.
Çok teşekkürler

Dener misiniz.
Birde merak ettiğim konu, bir adet optionbutton un herhangi işlevi olmaz. Bir optionbutton ne için kullanacaksınız? Ayrıca optionbutton işaretlendiği zaman bir kodun tetiklenmesini sağlar fakat siz tam tersini yaparak hücredeki değere göre optionbutton u müdahele ediyorsunuz :)

Ekli dosyalar
Moderatörün son düzenlenenleri:
Teşekkürler hocam. Elinize sağlık. Kurguladığım sistemde hücre değeri optionbuttonların seçilip seçilmemesi gerektiğini belirlyordu ondan dolayı hocam. EVet biraz farklı bir yol oldu:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri