Formülleri Makro ile Yapıştırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ekrmy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Formülleri Makro ile Yapıştırma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar,

11 hücrede ayrı formüller var data oluştururken sürekli olarak tutup aşağıya doğru çekiyorum. Bunu makro ile buton aracılığı ile yaptırabilir miyiz?

Formüller AI2 Sütunundan AS2 sütununa kadar gidiyor. Makro içerisine eklersek hata payımızda düşmüş olur. AG Sütununun son dolu satırına kadar formüller iniyor.

AI2 Sütununda yer alan formülde ek olarak biçimlendirme formülü var. A ile başlıyorsa kırmızı, B ile başlıyorsa gri gibi

Desteğiniz için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar
Ömer Bey Merhaba,

Şifreyi kaldırdım. Aslında şunu istiyorum. AI2:AS2 içerisindeki formülleri makro içerisine gömmek. AI2:AS2 boş olacak butona bastığımda AG sütununun dolu olduğu noktaya kadar dolacak.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar
@ekrmy
Formülleriniz çok karmaşık ve alışılagelmiş "sol üstten sağ alta doğru akış" şeklinde de tasarlanmamış.
Görebildiğim kadarıyla formüllerin; AK, AL, AM, AS, AN, AJ, AI sırasıyla hücrelere uygulanması gerekiyor.
Formüllerden meramınızı, neyi hesapladığınızı vs bilemiyorum.

Bence;
-- ya tüm sonuçlar (formül hesaplamaları) makro ile oluşturulmalı.
-- ya da MAKRO KAYDET işlemini başlatıp, belirttiğim sütun sırasına göre 2'nci satır hücrelerine birer kez F2+ENTER işlemi yaparak
makro kaydını durdurup, oluşan kodların sonuna da önceki cevabımda belirttiğim yöntemi eklemek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri