Y

Çözüldü Fazla Sütundan Fazla Sütuna Plaka Çağırma

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
X:Y sütunlarındaki plaka numaralarındaki karakterlerden bazılarını sütunlarındaki 21 sütuna (U) ve 22 sütun (V) ye girdiğimizde o plakayı girdiğimiz sütuna getiren mevcut koddan kaynaklandığını tahmin ettiğim X47 hücresindeki formülü V47 hücresine girdiğinde örnekteki gibi sonuç alıyorum. Bu hususun giderilesi için mevcut kodun iyileştirmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.​

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba. Dosyanızda baktığımda Sizin U47 dediğiniz hücre birleştirilmiş olduğu için size öyle geliyor. Aslında Q47 hücresi. Hücreyi bölüp aynı mantıkla yeniden 2 parça halinde formülü uyguladım. Umarım başarmışımdır. Saygılar.
Örnek dosyada X:Y sütunlarındaki plaka numaralarındaki karakterlerden bazılarını sütunlarındaki 21 sütuna (U) ve 22 sütun (V) ye girdiğimizde o plakayı girdiğimiz sütuna getiren mevcut bir kod var Yine örnek dosya X47 hücresindeki formülü V47 hücresine girdiğinde sonucu 1, 2, 3 .. çıkması gerekirken V47 hücresindeki formül hemen metne dönüşüyor.

Merhaba bu formülle ulaşmak istediğin sonucu bir başka hücreye taşımalısın. Çünkü V sütunu daha önceki isteğin doğrultusunda düzenlenen kod ile plaka getirmeye ayarlanmış. Yani V sütununa girdiğin bilgileri plakalarda arayıp bulmak üzere ayrılmış. Sebep bu olmalı. Saygılar.

Merhaba. Dosyanızda baktığımda Sizin U47 dediğiniz hücre birleştirilmiş olduğu için size öyle geliyor. Aslında Q47 hücresi. Hücreyi bölüp aynı mantıkla yeniden 2 parça halinde formülü uyguladım. Umarım başarmışımdır. Saygılar.

Ekli dosyalar

Çözüm