Farklı satır uzunluğundaki verileri formül uygulama

Kısa Açıklama

Farklı satır uzunluğundaki verileri formül uygulama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Öncelikle merhabalar,

Ekteki dosyada da örneğini paylaştım. Farklı satır uzunluğunda verilerim var ve bu verilerle eğilim hesalamak istiyorum. Sorun şu ilk sütundaki verilere eğilim formülünü uyguluyorum. sonraki sütunlara otomatik doldur ile bu formülün uygulamasını istiyorum ama diğer sütunlardaki satır uzunluğu farklı olduğu için formül uygulanmıyor. Bunun için bir çözüm önerisi olan var mıdır? yani makro olur farklı bir şey olur yardımcı olursanız sevirinirim. Umarım anlatabilmişimdir. ek'teki dosyayı incelerseniz sorunu anlayabilirsiniz diye umuyorum

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar
@serdarock
İşleminizi, hesaplamanızı incelemedim ama sanırım sorununuz,
C2'ye uygulanacak formülün sağ tarafta E2, G2,.... hücrelerine kopyalanması sırasında,
ilgili sütunlardaki veri miktarının formül tarafından algılanmasını sağlayabilmek.

Şu formülleri sırasıyla C2 ve C3'e uygulayın, sonra da bu iki hücreyi kopyalayıp sağ taraftaki diğer gerekli hücrelere E2, G2, I2, K2....) yapıştırın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)

@serdarock
İşleminizi, hesaplamanızı incelemedim ama sanırım sorununuz,
C2'ye uygulanacak formülün sağ tarafta E2, G2,.... hücrelerine kopyalanması sırasında,
ilgili sütunlardaki veri miktarının formül tarafından algılanmasını sağlayabilmek.

Şu formülleri sırasıyla C2 ve C3'e uygulayın, sonra da bu iki hücreyi kopyalayıp sağ taraftaki diğer gerekli hücrelere E2, G2, I2, K2....) yapıştırın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)
işe yaramıyor. ya da ben yapamadım. ekteki dosyayı incelemenizde fayda var. Teşekkür ederim yinede

@serdarock

Formüllerde sorun yok.
Birinci formülü C2'ye, ikincisini C3'e uygulayın sonra C2:C3'ü kopyalayıp,
sırayla E2, G2, I2..... diye diğer ilgili sütunlardaki hücrelere yapıştırın.

Örneğin:
-- C2'deki sonuç: 0,164236378
-- C3'teki sonuç: 0,25210079
-- E2'deki sonuç: 0,197497906
-- E3'teki sonuç: 0,304481825
......
...... olur ve böyle devam eder.

.

@serdarock

Formüllerde sorun yok.
Birinci formülü C2'ye, ikincisini C3'e uygulayın sonra C2:C3'ü kopyalayıp,
sırayla E2, G2, I2..... diye diğer ilgili sütunlardaki hücrelere yapıştırın.

Örneğin:
-- C2'deki sonuç: 0,164236378
-- C3'teki sonuç: 0,25210079
-- E2'deki sonuç: 0,197497906
-- E3'teki sonuç: 0,304481825
......
...... olur ve böyle devam eder.

.
yaptım olmuyor kopyaladığımla formül öyle kalıyor. örnek olarak siz gönderebilir misiniz?

Geri