Excelden Wordle pdf oluşturup mail gönderme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kanit71
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Excelden Wordle pdf oluşturup mail gönderme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

Excelde hazırladığım bir şablonu pdf olarak kaydedip ek'e ekleyerek outlooktan mail göndermeyi sağlayan bir kodum vardı. (1.kod)
Fakat dökümanı çok fazla özelleştirme ihtiyacım olduğundan bunu word dosyasında name olarak belirttiğim metinleri excelde belirlediğim hücreler ile değiştirip pdf olarak kaydetmesini sağıyorum.(2.Kod)
Fakat bu ikinci kodu ilk kodda olduğu gibi mail üzerinden gönderemiyorum. yeni hazırladığım ikinci koda 1. kodda olduğu gibi to ve cc ekleyerek nasıl mail hazırlayabilirim yani bu iki kodu çalışır halde nasıl birleştirebilirim. Biraz kurcaladım olmadı.
Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler

1.Kod
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(27 satır)

2.Kod
Kod:
(26 satır)

Ömer Hocam ilk cevabınız üzere iki ayrı makro ile hazırladım bir makro ile pdf oluşturuyorum, diğer makro ile oluşturulan pdf'i ek'e ekleyerek mail gönderiyorum. Son olarak çözmem gereken 2 sorun kaldı.

1) 1. Kod'da pdf masaüstüne kaydediliyor kaydedilen yerin uzantısını belirlediğim klasör ile değiştirmeye çalıştım hata geldi tam olarak hangi kısmı değiştirmem/eklemem gerekiyor?

Kod:
(29 satır)

2) gönderdiğim maile bir ek daha eklemek istiyorum eklemek istediğim ikinci eki kodda tam olarak nereye nasıl yazmam gerekiyor?

Kod:
(26 satır)

yardımınız için çok teşekkür ederim sağolun

@Kanit71

Verdiğim kodu denediniz mi acaba?

-- Üzerinde bul-değiştir işlemi yapılacak Word belgesi (bir anlamda şablon)'nin konum ve adı:
VBA:
(1 satır)

-- Bul - değiştir sonrası oluşturularak, sonrasında da e-postaya eklenecek PDF belgenin 'nin konum ve adı:
VBA:
(1 satır)

Bu iki kod satırında, konum ve isim kısımlarına ilişkin değişiklikleri yapınca sorun olmaması gerekir.

.

Ömer Hocam ilk öneriniz olan ayrı ayrı çalıştırmak benim için daha mantıklı geldi o şekilde tamamladım kodları çünkü durumlara göre 10 farklı word kaynağı ile pdf dosyası hazırlıyor bu sayede hangi pdfi oluşturması gerektiğini seçebiliyorum. sonrasında maili gönder diyerek eki ekleyip maili gönderiyorum

mail gönderme kodunda göndermek istediğim ikinci eki nasıl ekleyebilirim şuan sadece _protokol.pdf olan dosya iletiliyor aynı konumda birde _teklif mektubu.pdf dosayası var ikinci eki eklemem için nasıl bir kod eklememiz gerekir

C:\Users\KADIR.YILMAZ2\Masaüstü\" & Sheets("Protokol").Range("G2").Value & "_Teklif Mektubu.pdf"

Geri