Excelde girilen verilere göre tablo oluşturulması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hakana
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Excelde girilen verilere göre tablo oluşturulması isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
2000 tane kaza raporun 170 farklı parametre ile skor verilmesi için bir formüle ihtiyacım var.

Her bir kaza raporu için en az 1 en fazla 8 farklı (170 tane parametre içinden ) konuda 1 ile 10 arası bir skor girip bunu 170sutun x2000 olarak tablolaştırmak istiyorum.

Amacım bir kaza raporundaki kök nedenleri veri giriş sayfasında skor verip kök neden sayfasında her bir kaza için( yaklaşık 2000 satır/kaza olacak) bir satırda listelemek. Her bir satırı yaklaşık 187 adet sütun kesecek. Her bir kaza için 187 kök nedenden en az 1 en çok 8 tanesine veri giriş sayfasında bulunan kazanın satırından skor girip(1 ile 10 arasında) kök neden sayfasında ilgili kazanın satırında listelenmesini istiyorum.

Örnek olarak;

veri giriş sayfasında 1 no' lu kaza raporunu/satırını ele alalım.

1-Kullanıcı B2 hücresine, kök nedenler sayfası sütunlarında bulunan kök nedenlerden birini seçerek numara girişini yapacak. Örnek olarak (kök neden 1) B2 hücresine 13 sayısını C2 skor hücresine de 7 sayısını girdiğimizde kök neden sayfa E2 hücresinde 7 rakamının oluşmasını istiyorum.

2-Aynı kaza için kullanıcı D2, F2, H2, J2, L2, N2, P2 hücrelerine de numara verip kök neden seçebilmeli ve bunlara yan hücrelerde skor verebilmelidir.

3-Her bir kaza için en az 1 en çok 8 kök neden girişi yapılabilir olmalıdır.

4-Girilen skorlar kök neden sayfası ilgili satırında listelenmelidir. Skor girişi yapılmayan hücreler boş veya 0 değerini vermelidir.

Not: veri girişi sayfasındaki 8 adet kök neden tip hücresi, kök neden sayfasındaki 187 adet kök neden ile karıştırılmamalıdır.

Umarım anlatabilmişimdir.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Peşinen teşekkürler.

Saygılarımla

Hakan Aksu

Ekli dosyalar
Aşağıdaki kodu, sayfaya ekleyeceğiniz bir düğmeyle ilişkilendirerek çalıştırın.
Sanıyorum isteğinizin karşılığı bu.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(22 satır)

.

VİP ÜYELİK hayırlı olsun.

Daha sık ve uzun süreli çevrimiçi olursanız sevinirim. Öğrenecek çok şey var.

Bu da formül ile çözüm önerisi olsun.

Formülü, kök nedenler sayfası B2 hücresine uygulayıp sağa ve aşağı doğru kopyalayın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

.

Geri