Excel VBA ile SMS Gönderme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan rasit
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Excel VBA ile SMS Gönderme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
aşağıdaki gibi bir kod var fakat vba kodu değil anlayan bir arkadaş bunu vba koduna çevirebilir mi ?
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(67 satır)

Sn. Rasit..
Çalışırmı bilmiyorum ama aşağıdaki koddaki kullanıcı adı, şifre, gsm, mesaj, başlık gibi alanları doldurup bi test edermisiniz. Kodun sonunda mesaj kutusunda göreceğiniz koda göre işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini anlayabilirsiniz.

Kod:
(29 satır)

öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim kod 30 verdi
Kod:
(1 satır)
link ekledim burada farklı kodlar da var birçok kod denedim ama başaramadım vaktinizi alıyorum ama yardım ederseniz çok sevineceğim

Çok çok teşekkür ederim kod çalıştı api entegrasyonunu aktif etmem gerekiyormuş. Ufak bir sorum daha olabilir mi çok rahatsız etmiyorsam ?

mesaj = "Merhaba bu deneme SMS mesajidir." ( "textbox1.value" numaralı cihazınız "textbox2.value" bayimize ulaşmıştır )
baslik = "SMS Basligi"
gsmNo = "1234567890" (txtboxnumara.value)

şeklinde textboxlardaki numaraları mesajın içinen asıl entegre edebilirim ? bir de textboxa girdiğim numaraya nasıl gönderebilirim ?

fakat bazen textboxa 0542 521 xx xx şeklinde yada 0542521xxxx şeklinde girebiliyorlar numarayı bunu otomatik 542521xxxx formatına nasıl çeviririm .

Galiba çok oldum :(

Merhaba.. Kodun çalışmasına sevindim.

yine denemeden yazıyorum.. hata olursa genel mantığı bu şekilde:

textboxlardaki bilgnin mesaj içinde gösterilmesi sorunuz:
Kod:
(1 satır)

2. sorunuz için:
Kod:
(2 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri