Excel VBA Auto Filter Hatasını Çözme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevabı yazdıktan sonra belirttiğiniz konu sayfasına bakmıştım zaten.
Belgeniz, başka excel belgeleriyle bağlantılı olduğundan kontrol etmek/düzenleme önermek pek işe yaramaz gibi göründü bana.
Sorun yaşadığınız makronun işlem yapacağı VERİ_GİRİS.xlsm isimli bir belge, eklediğiniz belgeyle bu belgenin bağlantısı nedir onu da anlamadım doğrusu.

Sub excopyex()
'
'
'
ActiveSheet.Unprotect "1"
Application.ScreenUpdating = False
Application.Run "'VERİ_GİRİS.xlsm'!çıkanlar"
ActiveSheet.Range("$B$1:$H$7326").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="ex"
ActiveSheet.Range("$B$1:$H$7326").AutoFilter Field:=7, Criteria1:="<>"
Rows("9:9").Select
Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select
Selection.Copy
Windows("EX.xlsx").Activate
Range("A" & Cells(Rows.Count, 1).End(xlUp).Row + 1).PasteSpecial xlPasteAll
Application.ScreenUpdating = True
ActiveSheet.Protect "1"
'
End Sub

merhaba;yukarıdaki makroyu çalıştıdığımda( ActiveSheet.Range("$B$1:$H$7326").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="ex")satıra hata alıyorum ,neden olabilir?

Merhaba.

Filtre uygulaması yapılacak sayfanın AKTİF sayfa olduğundan emin misiniz?
İsterseniz Activesheet.... yerine Sheets("....sayfa adı....").... şeklinde bir deneyin.

Özetle diyeceğim şudur, makrolarda yapılacak işlemlere (filtre/kopyalama vs) ilişkin kod satırlarında,
işlem yapılacak belge/sayfa adını belirtmekte ve mümkün olduğunca da ....Select satırı kullanmamakta yarar var.

Örneğin kod'daki Activesheet..... (aktif sayfa hangisi belli değil), Rows(9:9).., (hangi sayfanın satırıdır bu 9'uncu satır),
filtre alanı diye belirtilen B:H sütunlarında daha evvelden uygulanmış ve başka sütunları içine alan ya da başka satırdan başlayan filtre varsa ne olacak,
gibi sorun çıkartması muhtemel kodlarınız var.
En iyisi bir örnek belge üzerinden soruyu yeniden gözden geçirerek, yapılmak istenilen hususla ilgili net açıklama ekleyin.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri