Dosya Oluşturup Ek Olarak Mail Göndermek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ekrmy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Dosya Oluşturup Ek Olarak Mail Göndermek isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Excel ile yapılabilir mi? Emin değilim fakat ExcelDestek platformu excel konusunda bakış açımı uçtan uca değiştirdi. Öncelikle bunun için teşekkür ederim.

Ana dosya içerisinde oluşturulmuş verileri yeni bir ek oluşturularak kime, bilgi, konu ve body kısmı hazırlanmış şeklinde mail gönderimi yapılabilir mi? Ana dosya gitmeyecek, ana dosya içerisinde belirli sütun içerisindeki verileri alarak yeni dosya olarak gönderim yapacak.

Ek olarak örnek dosya paylaşıyorum;

Ana dosya içerisinde; doldurulmuş veriler AF,AG,AH,AI,AJ,AK sütunları içerisindeki veriler formülle oluşuyor. Bu verileri alıp yeni bir dosya oluşturacak oluşacak olan yeni dosyada "Gönderilecek Ek Örneği" sayfasında açıklama olarak belirttim.

Desteğinizi rica ederim.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar
Merhaba,

Dosyanıza bakma şansım yok şu an için ama geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımızın soruları doğrultusunda hazırladığımız çok özel bir dosya vardı. Sanırım Excel ile E-Posta göndermeye dair ne ihtiyaç varsa hepsini ayarlamıştık. Bir örneğini de, İmza ve Gönderici Ekleme Seçenekli Mail Gönderme | Excel Depo linkine eklemiştim.

Burada açılan konuda olması lazım aklımda kaldığı kadarıyla, cevap gelene kadar paylaşayım dedim.

Merhaba,

Dosyanıza bakma şansım yok şu an için ama geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımızın soruları doğrultusunda hazırladığımız çok özel bir dosya vardı. Sanırım Excel ile E-Posta göndermeye dair ne ihtiyaç varsa hepsini ayarlamıştık. Bir örneğini de, İmza ve Gönderici Ekleme Seçenekli Mail Gönderme | Excel Depo linkine eklemiştim.

Burada açılan konuda olması lazım aklımda kaldığı kadarıyla, cevap gelene kadar paylaşayım dedim.

Cevap için teşekkür ederim. Sanırım var olan dosya içerisinde veri ayırıp yeni bir dosya oluşturma işlemi sonrası işler kolay gibi :)

Dosyanızı şimdi indirdim ve biraz baktım.
Sanki açıklamalarınız ile dosyanız farklı şeyler gibi.
Yani dosyada mail gönderimine dair bir detay ya da daha öncesinde hazırlanmış bir içerik göremedim.
Sadece birbirine benzer iki sayfa var.
Adım adım detaylarını aktarır mısınız?

Dosyanızı şimdi indirdim ve biraz baktım.
Sanki açıklamalarınız ile dosyanız farklı şeyler gibi.
Yani dosyada mail gönderimine dair bir detay ya da daha öncesinde hazırlanmış bir içerik göremedim.
Sadece birbirine benzer iki sayfa var.
Adım adım detaylarını aktarır mısınız?
Merhaba,

Dosyada DATA bölümünde oluşan;

EDEDE.webp

İlgili sütunu alıp yeni bir excel dosyası oluşturacak bu dosyanın nasıl olması gerektiği konusunda "Gönderilecek ek örneği" sayfasında detaylar paylaşılmıştır.

1- Ana dosyada belirtilen sütunları al.
2- Yeni excel dosyası oluştur dosya belirtildiği gibi düzenle
3- Oluşan yeni dosyayı ek olarak kime, bilgi, konu ve body kısmı hazırlanmış şeklinde mail gönder.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar
  • 1630920426420.webp
    1630920426420.webp
    24.8 KB · Görüntüleme: 15
Geri