Detaylı Cari Hesap Hareketleri Listeleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Detaylı Cari Hesap Hareketleri Listeleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba internetten yardım alarak aşağıdaki kodu yazdım fakat bir yere hata var galiba sorgulamayı aynı sonucu 40 45 defa yapıp öyle ekrana getiriyor. acaba nerede eksik bilgi var bilmiyorum. Dosyayı yükleyemiyorum çünkü ticari bilgiler var.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

Ömer Bey Merhabalar,

örnek dosya ekte yer almaktadır. açılan excel sayfasında Tıklayınız butonuna tıklandıktan sonra Pencerenin sağında bir kayıt seçilir ve pencerenin altında o kayda ait geçmiş kayıtlar yer almaktadır. Kayıt seç dedikten sonra geçmiş hareketler için sorgu çalıştırıyor fakat sorgu sayfasına baktığınız sürekli aynı bilgileri yazıp yazıp siliyor hocam. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar
Merhabalar Sn. @cengizyener

Paylaştığınız dosyada Liste seçiminden itibaren kodları adım adım F8 ile çalıştırdığımız zaman görülüyor ki her döngü işleminden sonra LstAranacaklar_Click kodları yeniden çalışıyor. Buda işlemin uzamasına neden oluyor.

-- Listeden seçim yapmak için tek tıklama yöntemi yerine çift tıklamayı tercih ederseniz bu sorun ortadan kalkar.

LstAranacaklar_Click kodlarını silip aşağıdaki satırları ekleyiniz. Tek fark prosedür başlığı.
VBA:
(14 satır)

-- DetayGoster() kodlarını da aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Bu koddaki fark ise Application.ScreenUpdating satırlarıdır.
-- Bu kod satırı False olduğu zaman ekran hareketliliğini kapatır ve biraz da olsa kodun çalışmasını hızlandırır.
-- Kodların en sonunda True satırı ile yeniden aktif edilir.
VBA:
(24 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri