Değişkenlere Göre Belirli Şablonlar Oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ozanberk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Değişkenlere Göre Belirli Şablonlar Oluşturma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba,

Yıllık bakım kontrol çizelgeleri oluşturuyoruz. bir checklist şeklinde şu düzgün çalışıyor bu bozuk vs boş alanları içeren yerleri tikliyor veya çarpı koyup not alıyoruz.

Her merkez için 6 farklı çeşitte şablon var. Örnek vermek gerekirse A merkezi için 10 tane 1.şablon 4 tane ikinci şablon 8 tane 3. şablon checklisti oluyor.

Bu konuda şablonlarım hazır ama el ile girmem gereken alan sayısı çok fazla oluyor. Benim isteğim oluşacak makroya ile önce merkez bazında ilgili şablondan ilgili miktarda oluşturulan bir checklist ve daha sonra da bu boş alanları excel sayfasının ilk sayfasında gireceğim veriler ile doldurması.

buradaki excel dosyası içinde ilk sayfadaki 4 şablon ve ikinci sayfadaki 2 şablondan istediğim sayılarda 3. sayfada oluştursun istiyorum en fazla 50 şablon olur bir checklistte.
ilk sayfadaki şablonlarda B2 B3 B4, J2 J3 J4, R2 R3 R4, Z2 ve ikinci sayfadaki C2 C3 C4, I2 I3 I4 Hücre bilgilerini el ile giriyorum. eğer daha kolay olacaksa her şablonu ayrı excel sayfası şeklinde hazırlayıp standart bir hale getirebilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(50 satır)
bir sayfada toplam 6 çeşit şablon olacak . siz bunları doldurucaksınız, 2. bir sayfada da dolu şekilde her birinden istediğiniz miktarda olmasını istiyorsunuz. o halde aynı çeşit şablonlarda aynı bilgiler bulunuyor olacak. doğru mudur ?
siz bütün şablonları tek bir sayfaya alın isterseniz. ben deniyim
YTM isimli sayfada değişik bir şablon daha görünüyor. o diğerleriyle aynı değil sanırım ?

Aşağıdaki kodu deneyin:

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri