ComboBox Nesnelerini İlişkilendirme Yardımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Believing
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

ComboBox Nesnelerini İlişkilendirme Yardımı isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Formdaş Arkadaşlar,

Ekteki örnek çalışmadaki "frmTASERON_FIRMA_KAYITLARI isimli UserFormda iki adet ComboBox bulunmaktadır. ComboBox2'i ComboBox1 ile ilişkilendirerek, ComboBox2'e TASERON_DATABASE sayfasının C sütunundaki isimleri alfabetik ve benzersiz olarak almak istiyorum.
Örnek; ComboBox1'de "ACİL PAKET" seçiliyse, ComboBox2'e sadece "TANRIKULU, EGEMEN" ismi gelmelidir.
Yukarıdaki senaryoyu gerçekleştirmek için mevcut kodları nasıl revize etmeliyim?.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar
Sayın okutan,

Bazı firmaların çalışan sayısı 500 kişi civarında olduğundan isimler alfabetik gelirse bulunması daha kolay olacaktır.
Eğer Combobox yazarak bulunabilecekse, alfabetik olması önemli olmayacaktır.

Saygılarımla.

Dosyanızdaki listview ile alakalı tüm kodları sildikten sonra userformu açabildim. Listview 32 bitte kullanılan bir araç. 64 bitte açılmıyor ve bütün kod hata veriyor. Sizde bir gün 64 bit e geçerseniz diye açıklamak istedim :) Bütün emeğiniz boşa gidebilir.
Kodlarınız aşağıda.
Combo1 combo2 kodlarınızı silin.
Userform initailize kodlarını aşağıdaki kod ile birleştirin.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(97 satır)

Textboxlara veri doldurmak için combo2 prosedürünü yazmayı unutmuşum. Aşağıdaki kodu da kullanın.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(20 satır)

Sayın Okutkan,

Konuyu tan isabet ile vurmuşsunuz ve kodlarınız geyat güzel çalıyor.
Kahveleri iyi günler için yudumlayınız.
Eğer konu sizin uzmanlık alanına giriyorsa, UserFormla Giriş Tarihi ve Saati Oluşturmak ismli konuyu inceleyebilir misiniz?
Ellerinize, emeğinize ve bilginize sağlık.
ALLAH sizden,sevdiklerinizden ve sebep olanlardan razı olsun
Hakkınızı helal ediniz lütfen.

Saygılarımla.

Geri