Çoklu Sayfalardan Veri Çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Çoklu Sayfalardan Veri Çekme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Herkese Merhabalar,

Ekte paylaşmış olduğum örnekte olduğu gibi bir çalışma kitabı kullanıyorum. Kayıt sayfasındaki D,E,F, sütunlarına girilen bilgilere istinaden "LISTE" sayfasından veri çekiyorum.

Bu verileri tek bir sayfadaki bir liste yerine renklendirmiş olduğum "kendi" sayfalarından nasıl çekebilirim ?

Yardımları için herkese teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar
@ezelk hocam merhaba,

Öncelikle çok teşekkür ederim.

Dosyayı denemek adına verileri girerek denemek yapmak istedim.

66-69 arasında satırlarda taşma hatası alıyorum. Birde sanki Kayıt sayfasında F sütunu veri çekmiş olduğum sayfalarda da "E" sütunu kriterlerde yok gibi.

Formülü çok iyi bilmediğimden yanlış yorum yapmış da olabilirim. Normalde 3 sütundaki veriler ile benzersiz olmalı.

Hata aldığım dosyam ektedir.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar
Aşağıdaki şekilde veri var. Hata alınmasının nedeni bu. Be veri doğru mu ? Mükerrer mi ?

1717012062893.webp

@ezelk hocam

Evet mükerrer olarak girilmiş. Mükerrer verileri silerek denediğimde sorun düzeldi.

Peki hocam "Yolculuk" başlığı altındaki verileri yani 5.ci sütunu kriter olarak formülde göremedim. Normalde o sütunu da ben kriter olarak almak zorundayım. Farklı bir yol mu izlediniz ?

Birde sondaki "1;2" neyi yada nereyi ifade ediyor ? Yanlış anlamayın sakın formülüzasyonu anlamak için soruyorum sadece.

Saygılarımla,

Hocam evet sonuçlar şu an doğru ancak bu sadece örnek bir dosya.

Kullanacağım dosyada çok fazla veri var ve eğer üçüncü değer referans olarak alınmadıysa sonuçlar hatalı çıkabilir.

Basit bir örnek vermem gerekirse aşağıdaki gibi benzer bir çok veri olacak. O yüzden emin olmak istedim.

Eğer düzeltme yapmam gerekiyorsa aşağıdaki gibi bir ekleme yapmak gerekir mi ?

(CHOOSECOLS(x;5)=F7)

1717015133092.webp

Saygılarımla,

Formülde sizin kriterler seçildi zaten.
yazdığınız formül LET ile kullanıldığında "x" seklinde parametre kullanılabilir. Aksi durumda veri aralığı kullanılmalıdır.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri