Çoklu kopyala yapıştır hakkında ?

Kısa Açıklama

Çoklu kopyala yapıştır hakkında ? isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Tekrar merhabalar,

Bu sefer geçen ki soruma nazaran daha basit bir şey danışmak istiyorum :)

Örneğin bir sütunda CTRL ile farklı hücreleri seçip kopyaladığım da, farklı bir alana yapıştırınca hepsi alt alta diziliyor.

Örnek görsel'de sorumu açıkca belirttim.

Eminim bir yolu vardır ama ben bilmiyorum. :)

Şimdiden teşekkürler 🖐

Ekli dosyalar
  • kopyalama.webp
    kopyalama.webp
    15 KB · Görüntüleme: 14
Hocam mantıken bakınca dışarıdan çok kolay bir şey gibi görünüyor. :)

Standart bir yolu olmaması gerçekten şaşırtıcı.

Mesela aynı şeyi AutoCad ile yapmak için kopyala yapıştır yapmanız yeterli.

Program sizin neyi, nasıl seçtiğinizi veya bu şekilde olduğu gibi seçip kopyalamanızın bir amacı olduğunu anlıyor ve farklı yerlerden seçilen objeleri

nasıl seçtiyseniz aynı şekilde, seçim şeklinizi dahi bozmadan istediğiniz yere yapıştırmanıza imkan veriyor.

3ds max de aynı mantıkta çalışır. Koordinatlar değişebilir fakat obje aralarında mesafe kesinlikle değişmez.

Sanırım mesleki program kullanma alışkanlıklarımı excel'de aradığım için bu soruları soruyorum :)

Excel'in mantığı çok farklı tabi ama bence çok kullanışlı bir özellik olurdu.

Kesinlikle standart olarak böyle bir özelliğin olması gerekir diye düşünüyorum.

Hocam ben çözümü buldum.

Az önce excel dosyamı AutoCad içine aktardım orda yukarıda bahsettiğim gibi istediğim yerleri seçip, seçtiğim biçimde de kopyalayıp yapışırabildim.

AcadCad ile excel arasında tablo geçişleri için bazı özellikler yer alır, birden aklıma geldi ve sorunu çözdüm :)

Selamlar,

Benim gibi aynı şeyi yapmak isteyenler için, herkesin uygulayabileceği çözümü sunmak istiyorum.

Yabancı kaynaklardan araştırarak bu işi yapan makro'nun kodlarına ulaştım.

Makro kodları aşağıdaki gibidir.

Umarım sizlerin de işine yarar. 🖐

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(60 satır)

Geri