Çoklu Alanda Koşullu Biçimlendirmeyle Sayıları Renklendirmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan merakli
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Çoklu Alanda Koşullu Biçimlendirmeyle Sayıları Renklendirmek isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Örnek dosyada ve görselde açıklamaya çalıştığım koşullu biçimlendirme ile renklendirmeyi nasıl yapabilirim?
20220324_171433.webp

Ekli dosyalar
Merhaba,
Dosyanız ektedir.
Teşekkür ederim bu şekilde hiç düşünmemiştim :) Ben uzun uzun formüller yazıyordum :)

=EĞER(E$7=YANLIŞ;E8=MAK(E$8:E$9);E8=MİN(E$8:E$9))

bu formüllerdeki E$7=YANLIŞ kısmındaki YANLIŞ benim tablomdaki YANLIŞ mıdır?
Orjinal dosyamda bu Y şeklinde
bunu
=EĞER(E$7=Y;E8=MAK(E$8:E$9);E8=MİN(E$8:E$9))
şeklinde mi yazmalı mıyım? yoksa FALSE değerini niteleyen YANLIŞ mıdır bu? denemdim Y şeklinde çalıştıramadığım için soruyorum

@ÖmerBey sizin yöntem ile bu işlemi çok kolay çözüldü. Ayrıca teşekkür ediyorum.
Bu mesajımda eklediğim örnek dosyada ortalamalara göre koşullu biçimlendirmeyi de en pratik nasıl renklendirebilirim?

Yapmaya çalıştığım şu şekilde bir işlem

$E$5:$Z$124 alanındaki her sütun en altta bulunan OKUL ORTALAMASI satırındaki değerle
D, NET ve Puan alanlarında

EŞİT ise MAVİ
BÜYÜK İSE YEŞİL
KÜÇÜK ise KIRMIZI

Y alanında ise
EŞİT ise MAVİ
BÜYÜK İSE KIRMIZI
KÜÇÜK ise YEŞİL

Renk ile renklendirebilmemiz için ne yapmalıyız

Ekli dosyalar
Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba merakli,
Epeyce soru sormuşsunuz ama yeni cevap verebildim, kusura bakmayınız.
Son mesajınızdaki isteğinize uygun dosya ektedir. Önceki sorularınızın çözümünü bulduğunuzu düşündüğüm için cevaplamadım, ama eksik kalan bir şey varsa sorarsanız elimden geldiğince, dilim döndüğünce cevaplamaya çalışırım.
İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar
Merhaba merakli,
Epeyce soru sormuşsunuz ama yeni cevap verebildim, kusura bakmayınız.
Son mesajınızdaki isteğinize uygun dosya ektedir. Önceki sorularınızın çözümünü bulduğunuzu düşündüğüm için cevaplamadım, ama eksik kalan bir şey varsa sorarsanız elimden geldiğince, dilim döndüğünce cevaplamaya çalışırım.
İyi çalışmalar...

Evet dosya üzerinde çalıştığım için ilerledikçe yazma gereği duydum.
Teşekkürler cevabınız için inceliyorum

Geri