B

Çözüldü Çaprazara arama dizini yolunu hücreden alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bemektar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar;

Çaprazara komutu ile farklı excel dosyasından veri alıyorum. Veri dosyası günlük değiştiği için excelin A1 hücresine en son indirdiğim excel dosyasının ismini ve yolunu makro ile yazdırdım. Çaprazara komutunun içerisindeki parametrelerde başka bir hücreden metinsel ifade alarak formülü tamamlayabilir miyiz?

@bemektar
Kullandığım Excel versiyonunda, belirttiğiniz ÇAPRAZARA işlevi yok.
Fikrim ise; madam belgenizde makro kullanıyorsunuz, veri alma işlemini bütün olarak makro ile yapılması yönünde.

Bir tane verilerin alınacağı belgenin, bir tane de mevcut makro ve formülün olduğu verilerin yazılacağı örnek belge paylaşın.
Değişken olan hususları da (veri alınacak belge adı, alan adı vs) net olarak ifade edin.
.

Merhaba Ömer Bey;

UYS takip excelince sayfa2 A1 hücresinde yer alan konum her gün otomatik olarak değişiyor. Yeni dosya eklendiği zaman en son eklenen dosyanın yolu geliyor. Dosya formatı veri kısmındaki ile aynı. A1 hücresi yenilendiği zaman o kısımda yazan yoldaki dosyanın verilerini UYS takip1 veri sayfasına aktarılmasını istiyorum. İnşallah anlatabilmişimdir.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Merhaba Ömer Bey;

Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Aslında yapmak istediğim şey kapalı olan bir excel dosyasındaki verileri UYS takip excelinde yer alan veri sayfasına yapıştırmak. Ama günlük değişen bir veri olması nedenli benim en son indirmiş olduğum veriyi kullanması gerekiyor. Bu nedenle A1 hücresine en son indirmiş olduğum ilk 7 harfi Ambalaj olan dosya ismini getirdim. A1 hücresinde yer alan dosyayı veri olarak kullanmam gerekiyor.

Teşekkürler.

[REPLYANDTHANKS]
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(32 satır)
[/REPLYANDTHANKS]

Yeni bir modüle üstteki kodları yapıştırıp, modüldeki ADO_Kodlama prosedürünü çalıştırdığınızda, Sayfa2 A1 hücresindeki klasörden veriler aktarılacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...