Çalışma Sayfasına Mail Linkini Getirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yusuf43
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Foruma hoşgeldiniz Sn. @yusuf43 .

Foruma yeni geldiğinize göre birkaç ricamız olsun.
Eklenen örnek belgelerde Application.Visible gibi Application kodlarının olmamasına,
konu açılış mesajında "açıklama belge içerisinde" yazmak yerine isteğinizi özetleyecek açıklamalar yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.
Bu ve benzer konulardaki açıklamalar, cevabımın altında göreceğiniz İMZA bölümünde mevcut. (okuyunuz) .
Anlayış için teşekkürler.

Belgenize göz attım.
Olması gereken sonuca ilişkin örneklendirme olsa iyi olurdu.
Sorunuz, sayfaya mı yoksa belgedeki UserForm 'a yönelik midir?

İlginize teşekkür ederim. Userform içerisinde bulunan mailler butonuna basınca maillerin bulunduğu klasör açılıyor. Açılan klasör içerisinde outlook mailleri var. (örnekte yok) Klasör içerindeki maille tıklayınca excel sayfasına E sütununa ilgili mailin linkini getirebilir miyiz. Birde Mailler butonuna basınca açılan klasör içerisinde pdf ler oluyor onu açmıyor ve uyarı veriyor. Bu sorun çözülebilir mi. Kolay gelsin.

@yusuf43
.....Klasör içerindeki maille tıklayınca excel sayfasına E sütununa ilgili mailin linkini..........

Belirttiğiniz "klasör içerisinde mailler var" cümlenizi tam olarak anlayamadım.
İlgili klasörün ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?

.........Mailler butonuna basınca açılan klasör içerisinde pdf ler oluyor onu açmıyor ve uyarı veriyor....

GÖZAT ekranında mailler dışında PDF belgelerini göremiyor musunuz?

Dikkat: Belgenizi ZİP içerisinden açarak kullanmayın. Bir klasöre çıkarttıktan sonra açıp deneyin.

Userform içindeki mailler butonuna tıklayınca açılan klasör içindeki mail klasörü demek istedim. Anı klasör içinde PDF dosyaları da var onlarda açılmıyor.

Ekli dosyalar
  • resim.webp
    resim.webp
    49.2 KB · Görüntüleme: 5
Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum.
UserForm'daki düğmeye tıkladınız ve GÖZAT ekranı açıldı.

-- MAİL1 isimli klasörü seçemiyor musunuz?
-- Çift tıklamayla bu klasörü açamıyor musunuz?
-- MAİL dümesine tıklamayla, alttaki LİSTBOX'ta bir satırın seçili olup olmamasının veya hangi satırın seçili olduğunun bir önemi var mı?
-- MAİL1 klasörünü seçtiğinizde örneğin LISTBOX'ta seçilen kişinin satırında olmak üzere excel sayfasındaki E sütunu hücresine, seçilen klasör için LİNK mi oluşturmak istiyorsunuz?
-- PDF belgeyi seçerseniz ne olmalı? vs.

Yani işleyiş (ne yaptığınızda ne olacak) senaryosunu detaylandırır mısınız?

Size zahmet verdiğim için çok özür dilerim. Bu programı bir arkadaşa yapmıştım. Aslında istediğim düzenlemeleri o istiyor. Arkadaşa binlerce mail geliyormuş müşterileri hakkında. Gelen maillere müşterilerinin adını verip mail klasörüne kaydediyorlarmış. Arkadaş diyor ki ben mail butonuna tıkladığım zaman açılan klasör içindeki önceden kaydettiğim isimlerden herhangi birine tıklayınca o kişinin mail linki excel sayfasındaki E sütununa gelsin bende linke tıklayıp maili göreyim diyor. Hatta arkadaşın videosu var onuda gönderiyorum.

Ekli dosyalar
Merhaba @yusuf43 .

Umarım yanlış anlaşılmam. Kendi sorularınız için elbette istediğiniz içerikte konular açarak sorular sorabilirsiniz.

Konuyla ilgili olabilecek aşağıdaki konu sayfasına bir göz atın isterseniz.

Ancak burada olduğu gibi kulaktan kulağa sistemiyle bir mesafe alınması çok zor, anlamlı da değil.
Benim içerik/işlemle ilgili her sorum, sizin diğer tarafla iletişime geçip görüş almanız anlamına gelecek demektir.
Bu durumda da mesaj/cevap içeriklerinde konu kaymaları, tam anlaşılamama veya doğru iletilememe gibi durumlar da kaçınılmaz.

Önerim; video kaydını yapan kişinin kendisinin forumumuza üye olup,
-- sorun/ihtiyacın durumuna göre uygun içerikteki sorular için forum genel ortamını kullanarak veya
-- bir bakıma proje diye adlandırılabilecek içerikte paket program tarzı ihtiyaçlar için, forumumuzun ÜCRETLİ DESTEK bölümünü kullanarak
kendi sorularını sorması yönünde olacak.

İyi çalışmalar dilerim.

Geri