Çalışma Kitabına Sicil Adı Soyadı Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Çalışma Kitabına Sicil Adı Soyadı Getirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İZİN çalışması DATA sayfası C Sütunundaki isimlere çift tıklandığında İZİN klasöründe " 0175 - YAŞAR PİŞKİN" şeklinde rapor sayfasının B2 hücresine 0175 - YAŞAR PİŞKİN şeklinde sicil ve ad soyadı getirebilmek ve RAPOR sayfası F sütunundaki oka basınca İZİN çalışması DATA sayfasına gitmek için İZİN çalışması BuÇalışmaKitabı sayfasındaki kodun iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı talep ediyorum.​

Ekli dosyalar
Son düzenleme:
İZİN çalışması DATA sayfası C Sütunundaki isimlere çift tıklandığında (Resim1) İZİN klasöründe " 0175 - YAŞAR PİŞKİN" şeklinde oluşturulan rapor sayfasının B2 hücresine örnekteki gibi 0175 - YAŞAR PİŞKİN şeklinde sicil ve ad soyadı getirebilmek ve RAPOR sayfası F sütunundaki oka basınca İZİN çalışması DATA sayfasına gitmek için İZİN çalışması BuÇalışmaKitabı sayfasındaki kodun iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı talep ediyorum.​

Ekli dosyalar
  • 1.webp
    1.webp
    192.3 KB · Görüntüleme: 5
  • 2.webp
    2.webp
    22.1 KB · Görüntüleme: 5
çift tıklama kodunun içine aşağıdaki kodu yapıştırın. "Set ds..." satırının bir üst satırına yapıştırabilirsiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

1703796649343.webp

Buda B2 hücresindeki isme ait dosyanın açılması için kod. Dosyaların Aynı klasörde olmalı. Aksi halde dosyaYolu değiştirilmesi gerekir.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)

Ekli dosyalar
Çözüm
Cevap 6 kodu ilgili yere ekledim (Resim 1) fakat 0175 - YAŞAR PİŞKİN şeklindeki sicil ve ad soyadı DATA sayfasının B2 hücresine değil de rapor sayfasının B2 hücresine örnekteki gibi 0175 - YAŞAR PİŞKİN şeklindeki (Resim 2-3) sicil ve ad soyadı getirebilmek için yardımlarınızı talep ediyorum.​

Ekli dosyalar
  • 1.webp
    1.webp
    94.8 KB · Görüntüleme: 4
  • 2.webp
    2.webp
    21.8 KB · Görüntüleme: 4
  • 3.webp
    3.webp
    197.1 KB · Görüntüleme: 5
Çift tıklama yaptığınız excel dosyasındaki sayfada bulunan şablona mı isim yazdırılacak? Paylaştığım kod Çift tıklama yaptığınız da açılan dosyanın b2 hücresine yazıyor.

Aşağıdaki kod yan rapor isimli sayfadaki b1 hücresine yazar. Çift tıklama kodunun ilk satırındaki koşulların bi alt satırına yapıştırın.

Thisworkbook.sheets("Rapor").Range("B2") = Target.Offset(0, -1).Text & "-" & Target.Text

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri