Çalışma Kitabına Demo (Tarih) Kısıtlaması Koyma Yardımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Çalışma Kitabına Demo (Tarih) Kısıtlaması Koyma Yardımı isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın uzman arkadaşlar,

Ekteki çalışmada Excel çalışma kitabına tarih kısıtlaması koyuyorum. Çalışmadaki kodların tamamı alıntıdır. Mevcut çalışmaya yeni senaryolar eklemek için epey zaman harcadım. Bazı sonuçlar aldım ama istediğim senaryoları uygulayamadım. Bu sebep ile konuya hakim veya uzman arkadaşların çok değerli yardımlarını rica ediyorum.

Saygılarımla.

Seneryolar;
--"LICENSE" isimli sayfanın "B2" hücresinde "Son Kullanma Tarihi, "C2" hücresinde "Güncellenen Tarih", "D2" hücresinde "Sınırlı Kullanıcı Şifresi", ve "E2" hücresinde ise "Yetkili Kullanıcı Şifresi bulunmaktadır.
--Tüm senaryolarda "LICENSE "sayfası gizli kalmalı ve tarihler ve şifreler bu sayfada saklanmalıdır.
--Son kullanma tarihi geçildiğinde "Sınırlı Kullanıcı Şifresi " ile bir seferliğine sadece 30 gün olarak sürenin uzatılması sağlanmalıdır.
--"Yetkili Kullanıcı Şifresi" ile açıldığında ise tarih penceresi açılmalı ve yeni bir tarih belirleyebilmelidir.
--Son kullanma tarihi geçildiğinde çalışma sayfası arka planda gizli kalmalı, sadece mesaj penceresi aktif olmalıdır.

Ekli dosyalar
Sayın arkadaşlar,

Konu güncel olup, konuya hakim arkadaşların çok değerli yardımlarını rica ediyorum.
Farklı çözüm önerilerine de açığım. Zira, çalıştığımız şirketin bilgilerinin çalınmamasını amaçlayan bir çalışma yapmaya çalışıyorum. Şirket domain adı veya IP numarası kısıtlaması gibi çalışmalar da olabilir. Ayrıca bu sitede henüz böyle bir çalışma da yapılmamış.

Saygılarımla.

Merhaba,
Ben size farklı bir çözüm üreteyim.
Ekli dosyalarda bulunan txt metin dosyasına firmanızdaki bilgisayarların işlemci (CPU) seri (ID) numaralarını alt alta ekleyin. Bilgisayarın işlemci seri numarasını öğrenmek için aşağıdaki makro kodunu kullana bilirsiniz.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

Koruma.txt metin belgesini yolunu vba kodları arasında düzenleyin.

çalıştığınız excel dosyalarının VBA kısmında BuÇalışmaKitabı thisworkbook kod editörüne aşağıdaki kodu ekleyin.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(22 satır)

Ekli dosyalar
Sayın Feyzullah bey,

Ellerinize emeğinize sağlık.
ALLAH sizden ve sevdiklerinizden razı olsun.
Hakkınızı helal ediniz lütfen.
Yeni yılınızı kutlar, tüm hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl olmasını temenni ederim.

Saygılarımla.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın Feyzullah bey,

Ellerinize emeğinize sağlık.
ALLAH sizden ve sevdiklerinizden razı olsun.
Hakkınızı helal ediniz lütfen.
Yeni yılınızı kutlar, tüm hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl olmasını temenni ederim.

Saygılarımla.