Butonla birden fazla kişinin formunu yazdırma

Kısa Açıklama

Butonla birden fazla kişinin formunu yazdırma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sürekli işçi form ve idari personel adında 2 adet devam izlenim form sayfam var. Bu sayfalar personellerin bilgilerini "personel sayfasından" almakta,
açılır listeden adını soyadını seçince sicil numarası gelmekte ve sayfayı yazdır komutu ile bir kişinin formunu yazdırabiliyorum.
Sayfayı otomatik olarak seçip, birden fazla kişinin formunu, butonla aynı anda yazdırmak istiyorum.
Nasıl yapılabilir.

Ekli dosyalar
Bu işlem için kriteriniz nedir?
Mesela idari personel form isimli sayfada sadece maide haktan ismi var.
Oraya hangi isimler gelecek?
Geliş şartları nelerdir?
Bu işlemleri bir döngü ile alıp, sırasıyla isimlere ait veriler listenir ve otomatik yazdırma sağlanır.
Dosyayı personel sayfasında idari personele isimler ekleyerek 1. mesajda, güncelledim.
Sürekli işçi form(personel sayfasından sadece sürekli işçi olanları alır) ve idari personel(personel sayfasından sadece idari personeli alır.) form ayrı ayrı işlem yapılacak.

personel sayfasındaki İDARİ PERSONEL statüsünde olanların tamamı idari personel form sayfasına getirilecek ve otomatik yazdırılacak, SÜREKLİ İŞÇİ statüsünde olanlarda, sürekli işçi form sayfasında tamamı listelenip yazdırılacak, doğru mu anlıyorum?

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)
Üstteki kodu bir Module'e ekleyip, Personel sayfanıza atayacağınız bir butona tanımlayabilirsiniz.
İşlevi:
Personel sayfasındaki adları tek tek dolaşır, statüsü İDARİ PERSONEL olan kaydı ilgili formda listeler ve sonra yazdırır.
Statüsü SÜREKLİ İŞÇİ ise aynı şekilde ilgili kaydı ilgili formda listeler ve yazdırır.
Eğer statü bu iki statü dışında ise hata verir...

Sanırım istediğiniz bu şekilde kolayca çözülecektir.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)
Üstteki kodu bir Module'e ekleyip, Personel sayfanıza atayacağınız bir butona tanımlayabilirsiniz.
İşlevi:
Personel sayfasındaki adları tek tek dolaşır, statüsü İDARİ PERSONEL olan kaydı ilgili formda listeler ve sonra yazdırır.
Statüsü SÜREKLİ İŞÇİ ise aynı şekilde ilgili kaydı ilgili formda listeler ve yazdırır.
Eğer statü bu iki statü dışında ise hata verir...

Sanırım istediğiniz bu şekilde kolayca çözülecektir.
Üstteki kodu sürekli işçi ve idari personel de birer module oluşturup bunlara ekledim. Her iki sayfaya ayrı ayrı "tümünü yazdır buton" ekledim. Hata verdi.

Ekli dosyalar
  • gunluk-devamformu23.xlsm
    gunluk-devamformu23.xlsm
    89.1 KB · Görüntüleme: 2
  • hata.webp
    hata.webp
    22.2 KB · Görüntüleme: 4
1622366233745.webp

Atadığınız butondaki makronun adı listele_yazdir

Kodların olduğu alana gitmek için, üstteki resimde görünen Düzenle butonuna tıklıyoruz ve sonuç:

1622366354900.webp

Gördüğünüz gibi listele_yazdir makrosunda bir şey yok, yani hata vermesi normal.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ekli dosyayı görüntüle 10761

Atadığınız butondaki makronun adı listele_yazdir

Kodların olduğu alana gitmek için, üstteki resimde görünen Düzenle butonuna tıklıyoruz ve sonuç:

Ekli dosyayı görüntüle 10762

Gördüğünüz gibi listele_yazdir makrosunda bir şey yok, yani hata vermesi normal.
Private Sub CommandButton1_Click()
idari personel form .PrintPreview
End Sub

Buşekilde oluşturdum. Ama compile error hatası verdi.

Ekli dosyalar
Hocam siz ne yapmak istiyorsunuz tam olarak?
Personel sayfasındaki isimlerin niteliğine göre ilgili sayfada sırasıyla otomatik olarak yazdırılmasını istemiyor musunuz?

Bunu teyit ettiniz ve 6 numaralı mesajımdaki kodlar istediğiniz hususu karşılıyor.
Kodları modüle ekleyip butona atayamadım deseniz anlayacağım ama verdiğiniz son kodun konuyla hiç alakası yok.
Benim de hiç verdiğim bir kod değil ve "hata alıyorum" diyorsunuz.

6 numaralı mesajda yazdığım kodların butona atılmış örneği ek'tedir ve teyit ettiğiniz işlemi gerçekleştirmektedir.
Farklı bir talep varsa, tam olarak onu tarif ederseniz ona göre bakarız.

İyi Pazarlar...

Ekli dosyalar
Hocam siz ne yapmak istiyorsunuz tam olarak?
Personel sayfasındaki isimlerin niteliğine göre ilgili sayfada sırasıyla otomatik olarak yazdırılmasını istemiyor musunuz?

Bunu teyit ettiniz ve 6 numaralı mesajımdaki kodlar istediğiniz hususu karşılıyor.
Kodları modüle ekleyip butona atayamadım deseniz anlayacağım ama verdiğiniz son kodun konuyla hiç alakası yok.
Benim de hiç verdiğim bir kod değil ve "hata alıyorum" diyorsunuz.

6 numaralı mesajda yazdığım kodların butona atılmış örneği ek'tedir ve teyit ettiğiniz işlemi gerçekleştirmektedir.
Farklı bir talep varsa, tam olarak onu tarif ederseniz ona göre bakarız.

İyi Pazarlar...
Merhaba. Üstadım. Çok teşekkürler. İyi pazarlar.

Geri