Bilgiler hücreden dışarı taşıyor

Kısa Açıklama

Bilgiler hücreden dışarı taşıyor isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Sayın Admin, istediğimi belirtmek için F2 hücresine bir ara boşluğu yapmıştım, E sütunundaki diğer hücreler zaten hücreyi taşmadığı için F sütunundaki diğer hücrelere ara boşluğu yapmadım.

Arkadaşlar şöyle birşey yapabilir miyiz o zaman?

C sütunundaki hücrelere bilgi yazdığımda karşısındaki D sütunundaki hücre eğer boşsa " " (boşluk) yapsın, D sütunundaki hücre doluysa zaten C sütunundaki bilgide hücreden taşmayacaktır.

Bu şekilde kodu nasıl oluştururuz?
Yardımcı olur musunuz?

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)
C sütununda işlem yaptıktan sonra Tab tuşuna basarsanız sanırım istediğiniz işi görecektir.
Enter tuşu için Offset ayarlarını yaparsınız.

Sayın Admin, ilginize çok teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık.
Bende şöyle birşeyler yapmaya çalışmıştım.

Kod:
(12 satır)

@SilinenUye8231

Module1'deki kodu aşağıdakiyle değiştirin.
Dikkat: Varsa D sütununda mevcut eski veriler silinir.

Not: Ben olsam D sütununa bir şeyler yazdırmak yerine C sütununda METNİ KAYDIR özelliğini aktif ederdim.

VBA:
(7 satır)

Sayın Ömer Bey ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Ben bu bilgileri başka bir programdan alıp C ve D sütununa yapıştırdığım da, bu koda çalıştırmak istiyorum.
D sütununda da veri mevcut.

Yani yapmak istediğim C sütunundaki veriler D sütununa taşmamasını istiyorum, D sütununda veri varsa zaten C sütunundaki veri taşmıyor, eğer D sütunu boş ise veri taşıyor.

Kod C sütunundaki en son dolu hücreye kadar çalışsın, eğer D sütunundaki hücreler doluysa işlem yapmasın, D sütunundaki hücre boş ise bir boşluk versin.

Sayın Ömer Bey, dediklerinizde haklısınız, C sütunundaki hücrelere veriyi çok yazdığmızdan metni kaydır yapınca hücreler düzensiz aralıkta oluyor, ayrıca tüm satırdaki verileri tek satırda görmek istediğimden bu şekilde yapmak istiyorum.

Evet haklısınız o zaman D sütununu sildirmeyip,
C dolu D boş ise diye değiştirelim, tam isteğinizin karşılığı bu olacak demektir.

VBA:
(7 satır)

Sayın Ömer Bey, çok teşekkür ediyorum, şimdi tam istediğim gibi oldu.

Bir soru sormak istiyorum, forumda sorulara kod olarak cevap verildiğinde bazı kelimeler kahverengi, bazıları mavi, bazıları yeşil, bazıları siyah görünüyor. (Örneğin en son verdiğiniz kod bu şekilde renkli)

Bu işlem bir program aracılığı ile mi böyle oluyor ki?

Mesaj alanının hemen üstündeki </> düğmesine tıklandığında açılan kod gönderme ekranında
en üstteki açılır listeden yapılan seçime göre otomatik oluyor.
"rich" seçeneğinde elle renklendirme mümkün ama pek önermiyoruz.

Mesela ben genellikle C# seçeneğiyle gönderiyorum (son kodda böyle)

.

Geri