Başlangıç Bitiş Tarihli Filtre Oluşturma

Kısa Açıklama

Başlangıç Bitiş Tarihli Filtre Oluşturma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar Merhabalar,

Ekte aylık satışlara ait tablo yer almaktadır. İnternette bulduğum kodları kendimce uyarladım fakat başlangıç ve bitiş tarihlerine istinaden Tb3ListBox2 de click yaptığımda Tb3ListBox2 nin üstünde yer alan, başlangıç ve bitiş tarihleri arasında olanları Tb3ListDetay Listbox a listelemek istiyorum. yani bir filtre oluşturmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Private Sub Tb3ListBox2_Click()

Tb3TxbLogicalref = Tb3ListBox2.List(Tb3ListBox2.ListIndex, 1)

Tb3ListDetay.Clear

Dim x As Long
Dim st As Long
For x = 2 To 100000
If Sheets("Satışlar").Range("a" & x).Value = "" Then
st = x - 1
Exit For
End If
Next

For Each isim In Sheets("Satışlar").Range("Satışlar!b1:b" & x - 1)
If UCase(LCase(isim)) Like UCase(LCase(Tb3TxbLogicalref)) Then ' bu alana ne yaptıysam başlangıç ve bitiş tarihli filtreleyemedim
liste = Tb3ListDetay.ListCount
Tb3ListDetay.AddItem -1
Tb3ListDetay.List(liste, 1) = isim.Offset(0, -1) '-4
Tb3ListDetay.List(liste, 2) = isim.Offset(0, 0) '-3
Tb3ListDetay.List(liste, 3) = isim.Offset(0, 1) '-2
Tb3ListDetay.List(liste, 4) = isim.Offset(0, 2) '-2
End If
Next

Tb3ListDetay.ColumnCount = 4
Tb3ListDetay.ColumnHeads = True
Tb3ListDetay.ColumnWidths = "50;50;50;50;50"
Tb3ListDetay.Selected(Tb3ListDetay.ListCount - 1) = True

End Sub

Ekli dosyalar
@Ömer BARAN Hocam,
Çok teşekkür ederim sorunumu çözdünüz, bir ricam daha olsa yardımcı olur musunuz?
Satışlar sayfasında "e" kolonuna ilgili satışlara ait vade kolonuda ekledim. Sizden ricam yukarda yazmış olduğunuz formüle Tanım sayfasında c4 hücresindeki veri ile satışlarda yer alan "e" kolonundaki veri eşleşirse Tb3ListDetay listboxına getirsin. yani Tb3ListDetay listboxında "vadesi geldi" yazısı olanları listelemek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

For Each isim In s.Range("Satışlar!b3:b" & x - 1)
If isim Like Tb3TxbLogicalref _
And s.Cells(isim.Row, 1) >= bas _
And s.Cells(isim.Row, 1) <= bit Then ' bu alana ne yaptıysam başlangıç ve bitiş tarihli filtreleyemedim
liste = Tb3ListDetay.ListCount

yukardaki if şartına Satışlar!e:e kolonu = Tanım!c4 formülünü eklemek istiyorum.

Geri