Başka sayfaya aktarma yapılırken Biçimlendirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sedat2161
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Başka sayfaya aktarma yapılırken Biçimlendirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Merhaba.

Mevcut kodda, kırmızı renklendirdiğim satırların arasına yeşil olan satırı ekleyin.
Önerdiğim değişiklik, diğer taraftaki biçimi aktarma değil. aktarılan veri satırlarına kenarlık uygulanmasıdır.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)

.

Merhaba.

Mevcut kodda, kırmızı renklendirdiğim satırların arasına yeşil olan satırı ekleyin.
Önerdiğim değişiklik, diğer taraftaki biçimi aktarma değil. aktarılan veri satırlarına kenarlık uygulanmasıdır.

VBA:
(4 satır)

.
Hocam kodu uyguladım veri satırlarındaki kenarlıklar aktarılıyor.
-- Hocam veri aktarılırken biçimlendirme bozuluyor. Onu çözemedik. yardımlarınızı bekliyorum.

Hayırlı günler arkadaşlarım. İCRAA sayfasında bulunan İcra aktar butonuna tıkladığımda İCRA sayfasına bilgiler aktarılıyor.
Yukarıda da belirttiğim gibi
- yazı tipi, boyut ortalama vb. gibi biçimlendirme ayarları bozuluyor.
İkinci bir sorun:
--- Aktarılma yapıldıktan sonra İCRA sayfasında bulunan toplam hücresi siliniyor.
Hocalarım desteğinizi bekliyorum. Hayırlı günler diliyorum.

Ekli dosyalar
  • 12.xlsm
    12.xlsm
    971.5 KB · Görüntüleme: 2
İCRAA sayfasındaki KALIN kenarlığı iptal edin, yani tek tip kenarlık kullanın.

Dosyada B sütununa gelince açılan küçük userform'la ilgili Private Sub ListBox1_DblClick kod blokunda yer alan
satırının sonuna, Sayfa9.Cells(UserForm1.Label1.Caption, 2) = ListBox1.List(i, 0) * 1 gibi * 1 ekleyin.

Bu işlemin sonuç vermesi için önce,
İCRAA sayfası B sütunundaki dolu hücreleri birer kez seçip (sadece eski kayıtlar için 1 kez yapılacak)
listboxta, aynı TC Kimik Numarasına fareyle çift tıklayarak mevcut verileri yenilenmesini sağlayın.

Sonra da aktarma kodunu aşağıdakiyle değiştirerek deneyin.

CPP:
(42 satır)

.

İCRAA sayfasındaki KALIN kenarlığı iptal edin, yani tek tip kenarlık kullanın.

Dosyada B sütununa gelince açılan küçük userform'la ilgili Private Sub ListBox1_DblClick kod blokunda yer alan
satırının sonuna, Sayfa9.Cells(UserForm1.Label1.Caption, 2) = ListBox1.List(i, 0) * 1 gibi * 1 ekleyin.

Bu işlemin sonuç vermesi için önce,
İCRAA sayfası B sütunundaki dolu hücreleri birer kez seçip (sadece eski kayıtlar için 1 kez yapılacak)
listboxta, aynı TC Kimik Numarasına fareyle çift tıklayarak mevcut verileri yenilenmesini sağlayın.

Sonra da aktarma kodunu aşağıdakiyle değiştirerek deneyin.

CPP:
(42 satır)

.
Hocam verdiğiniz komutlara göre hareket ettim. Aktarma sonrasında dosya halini gönderiyorum.
-- Toplam yazılı alan siliniyor sayfa kenarlıkları bazıları kalın oluyor. İCRAA sayfasından aktarma yaptıktan sonra sorunları görebilirsiniz hocam.

Ekli dosyalar
  • 12.xlsm
    12.xlsm
    939.5 KB · Görüntüleme: 5
Sedat Bey kenarlık konusunda belirttiğim TEK TİP KENARLIK konusunu uygulamamışsınız.
Veriler, kodun ik halinde DEĞER olarak aktarılıyordu, bu konuda bir sıkıntı iletmemiştiniz ve kenarlık konusunda işlem yoktu.

Bu kez biçimi de gelsin dediniz.
Bunun üzerine ben DEĞER olarak aktarma yerine biçimi ve değeriyle aktarma konusunda cevap yazdım ve
İCRAA sayfasında tüm tabloya TEK TİP KENARLIK uygulamanız gerektiğini ilettim.
Yani İCRAA sayfası A2:X22 aralığını seçip tüm alana ince çizgili kenarlık uygulamanız, yani kalın kenarlıkları iptal etmeniz lazım.

Bu kez, TEK TİP KENARLIK konusunda gereken işlemi yapmadan kodu çalıştırıp, kenarlıkla ilgili OLMADI diyorsunuz.
K sütununda formül mevcut ama, aktarılacak veri satır sayısının 2 ile sınırlı olmayabileceği belliyken
altta, tablonun bitiminden 5 satır sonrasındaki =TOPLA(...) formülünün doğru sonuç vermesini bekliyorsunuz.
Diyelim aktarılacak satır sayısı 20 oldu o zaman ne yapacaksınız, TOPLA formülünün hem yerinin (satır) hem de
kapsadığı alanın değişmesi gerekecek değil mi?

Böyle olması gerektiğini düşünerek kod değişikliği önereyim.
Mevcut kodu silip yerine aşağıdakini yapıştırarak deneyin.
Kod veri sayısına göre, K sütunundaki formülü dolu veri satır sayısına göre aşağı doğru çoğaltır ve
mevcut verilerin 5 satır altına A-J sütununu birleştirerek TOPLAM kelimesini yazıp, bu satıra
üstte kalan alanı kapsayan =TOPLA(...) formülünü yazar.

CPP:
(54 satır)

.

Sedat Bey kenarlık konusunda belirttiğim TEK TİP KENARLIK konusunu uygulamamışsınız.
Veriler, kodun ik halinde DEĞER olarak aktarılıyordu, bu konuda bir sıkıntı iletmemiştiniz ve kenarlık konusunda işlem yoktu.

Bu kez biçimi de gelsin dediniz.
Bunun üzerine ben DEĞER olarak aktarma yerine biçimi ve değeriyle aktarma konusunda cevap yazdım ve
İCRAA sayfasında tüm tabloya TEK TİP KENARLIK uygulamanız gerektiğini ilettim.
Yani İCRAA sayfası A2:X22 aralığını seçip tüm alana ince çizgili kenarlık uygulamanız, yani kalın kenarlıkları iptal etmeniz lazım.

Bu kez, TEK TİP KENARLIK konusunda gereken işlemi yapmadan kodu çalıştırıp, kenarlıkla ilgili OLMADI diyorsunuz.
K sütununda formül mevcut ama, aktarılacak veri satır sayısının 2 ile sınırlı olmayabileceği belliyken
altta, tablonun bitiminden 5 satır sonrasındaki =TOPLA(...) formülünün doğru sonuç vermesini bekliyorsunuz.
Diyelim aktarılacak satır sayısı 20 oldu o zaman ne yapacaksınız, TOPLA formülünün hem yerinin (satır) hem de
kapsadığı alanın değişmesi gerekecek değil mi?

Böyle olması gerektiğini düşünerek kod değişikliği önereyim.
Mevcut kodu silip yerine aşağıdakini yapıştırarak deneyin.
Kod veri sayısına göre, K sütunundaki formülü dolu veri satır sayısına göre aşağı doğru çoğaltır ve
mevcut verilerin 5 satır altına A-J sütununu birleştirerek TOPLAM kelimesini yazıp, bu satıra
üstte kalan alanı kapsayan =TOPLA(...) formülünü yazar.

CPP:
(54 satır)

.
Ömer hocam çok teşekkür ederim. İCRAA sayfasındaki kenarlıkları tek kenarlık yapmayı unutmuştum. Eklediğiniz kodları uyguladım. Benim aklıma bile gelmeyen işlemleri yapmışsınız çok sağ olun var olun. Emeğinize bilginize sağlık. ALLAH a emanet olun.

Geri