Başka Sayfadan Tablolara Veri Getirtmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ergcbk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Başka Sayfadan Tablolara Veri Getirtmek isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Herkese Hayırlı bayramlar dilerim.
Ekte bir dosyam var, KKY Dolan sayfasından "İşyeri bazında dolan" ve "Ay Bazında Dolan Vg.Ad.Geliri" sayfalarına ay bazında dolan vagon adedi ve gelirini getirtmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

NOT: Eklenen örnek belge, özel bilgiler içerdiğinden tarafımca kaldırılmıştır. 01.02.2023

Moderatörün son düzenlenenleri:
@Ergcbk

Ay bazında tablosu için;
-- ilk yıl için, formülü D7 hücresine kopyalayıp bir sütun sağa ve aşağı doğru kopyalayın.
-- ilk yıl için, formülün sonundaki -2 kısmını silip H7 hücresine uygulayın ve aşağı doğru kopyalayın.
-- ikinci yıl için ise formüllerdeki $C$2 kısımlarını $K$2 olarak değiştirip, aynı şekilde sağa ve aşağı kopyalayın.

Diğer sayfadaki işlemi anlayamadım maalesef.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

@Ergcbk
Dosyada veya açılış mesajında kümülatif kavramı hiç kullanılmış değil.
Verdiğim (AY BAZINDA sayfası) formülü uyguladığım belge ekte (kırmızı renkli hücreler formül uygulananlar) .

İstenilen bu mudur bilemiyorum tabi, açılış mesajından ve belgeden anladığım böyle.
İstenilen sonuçlar elde edilmemişse; belgede olması gereken sonuçları olması gereken hücrelere elle yazarak örneklendirip,
bu sonuçlara nasıl ulaştığınıza dair net açıklamalar yazıp, bu haliyle yeni bir örnek belge eklersiniz.

NOT: Eklenen örnek belge, özel bilgiler içerdiğinden tarafımca kaldırılmıştır. 01.02.2023

Üstadım 1. tablo tamam. Eline emeğine sağlık, dosyayı son haliyle tekrar ekledim, 2. tablo "KKY BOŞALAN" sayfasındaki verileri "işyeri Bazında Dolan Boşalan" sayfasına formülle değirleri toplayarak getirecek. Ayrıntısını sayfanın içerisine yazdım.

Birleştirilmiş B3:K3 hücresindeki formül (istatistik ay tamamlandıktan sonraki ayın ilk gününde yapıldığından) önceki istatistik ayını otomatik olarak getirsin diye hazırlandı, ne kadar doğru bilmiyorum.

İyi de şu an Temmuz ayındayız, o halde Haziran sonucunun alınması gerekmez mi?

-- içinde bulunulan ay bulunmak isteniyorsa =AY(BUGÜN())
-- bir önceki ay gerekiyorsa =AY(BUGÜN())-1
formülünü uygulayıp, hücre biçimini İSTEĞE UYARLANMIŞ kısmından "aaaa" olarak ayarlarsanız,
hem sonuç TARİH olur, hem de METİN gibi ay adını görmüş olursunuz.

YIL ise sanırım içinde bulunulan yıl ve bir önceki yıl

@Ergcbk
Sorumu cevaplamış değilsiniz.
Şu an Temmuz ayındayız, buna göre;
-- o hücrede Temmuz mu görünmeli, Haziran mı?
-- alttaki asıl sonuç alınacak alanlarda Temmuz sonuçları mı gelmeli, Haziran sonuçları mı?
-- KKY BOŞALAN sayfasında ilerde 2021, 2022 duruyorken sağa doğru 2023... sütunları mı eklenecek?
yoksa her zaman sadece cari yıl ve bir önceki yıl bilgileri mi olacak?

AY BAZINDA sayfasında eksik olan nedir?
Şu anda o sayfa değil de İŞYERİ BAZINDA sayfasından söz etmiyor muyuz?

Ayrıca örnek belgede, olması gereken sonuçların örheklendinilmesi de önemli.
Yani en azından birkaç hücre için, doğru sonuçlar elle yazılarak göskerilmeli.

Örnek veri yapılarak dosya tekrar eklendi

Geri