Başka sayfadan günlere göre veri alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nasyarx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Başka sayfadan günlere göre veri alma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
@nasyarx

Sorunuzda net olmayan hususlar var.

-- Birincisi; işlemi yapmak için kullanılacak düğmeyle SayfaListeleNSR isimli makro kodu ilişkilendirilmiş durumda.
O halde; listeleme ve bağlantı ekleme işlemleri yapan bu kodla, açılış mesajında belirttiğiniz dağıtım işi birlikte mi çalışacak?
işlemlerin birbiriyle ilgisini de göremedim.
-- İkincisi dağıtım sonuçlarının yazılacağı EKDERS isimli sayfada, birleştirilmiş K, L, M hücrelerinde birbirinden farklı veriler var.
Okul Öncesi Öğrt. / Nöbet Görevi / Sınıf Öğretmeni / İyep ... vs seçenekler var.
Bu seçeneklerle dağıtım işlemi arasında bir bağlantı var mıdır? Tüm satırlara mı dağıtım yapılacaktır?
-- Üçüncüsü; EKDERS sayfasında TOPLAM satırının üstünde gizlenmiş durumda satırlar da mevcut,
üstelik bu gizli satırların bir kısmında adı soyadı/görevi / no gibi alanlar da dolu (satırların neye göre gizlenmiş olduğu da bilinmiyor) .
Dağıtım sırasında gizlenmiş satırlardaki ilgili sütunlara da dağıtım yapılıp yapılmayacağı da net değil.
-- Dördüncüsü. dağıtım yapılıken, EKDERS sayfasındaki ilgili alanda, işlem öncesinde, elle veya başka şekilde yazılmış eski veri olacak mıdır, dağıtım öncesinde alan içeriğinin boşaltılması gerekeceği için bu da netleşmeli.

İsteğinizi netleştirecek gerekli açıklamaları yazarsanız iyi olur.

.

@nasyarx
Şu kodu bir deneyin.
Dağıtım yapılmakta iken izlemek istemezseniz; sol başında TEK TIRNAK işareti olan ve iki yerde bulunan
Application.Screen.... satırlarının başındaki TEK TIRANK işaretlerini silersiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(25 satır)

Geri