Aynı Verileri Aynı Biçim Yapma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Aynı Verileri Aynı Biçim Yapma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Arkadaşlar herkese merhaba, ekteki dosyada aynı isimdeki kişilerin formatlarını nasıl aynı yapabilirim? Örneğin selis yazan hücre turuncu renkte ise diğer taraftada turuncu olsun istiyorum. Şimdiden teşekkürler..
sN. @selis merhaba formulle böyle birşey yapılmıyor maalesef. En basit yöntem biçimlendirme boyacısı olur herhalde . onun dışında istediğin alanı seçip istediğin hücrelere eşit olmasını istediğin verileri koşullu biçimlendirme ile tek tek belirterek yapabilirsin . eğer ki ben burada listede ki isimler hangi renk ise diğer listedede aynı olsun istiyorsan makro ile olur bilginiz olsun.

Evet hocam öyle bir şey istiyordum ama evet formülle çok uzun olacak sanırım, kod ile nasıl yapabilirim peki?
Merhaba @selis
Mantık şu şekilde kodu çalıştırdığında input box çağıracaksın renkli olan kısmı seçmesini isteyeceksin kullanıcıdan sonra tekrar bir input box çağırıp biçimlendirilecek alanı seçtireceksin. for each döngüsü ile ilk seçilen alanı artık hücrenin hangi özelliklerini istiyorsan ona göre kod yazacaksın aynı ölçüdeki alanı döneceği için biçimlendirecek hücre nin font color = for eachin gezdiği hücre gibi sonra işlem tamam

Sn. @selis , @Ömer BARAN Abinin bana uyarısı üzerine, bende size kodun kullanımı konusunda uyarıda bulunayım. Kod çalıştığında Geri Al işlemi pasif kalıyor, sayfa üzerinde yaptığınız herhangi bir değişiklik yaptığınızda geri alma işlemi yapamazsınız.
Alternatif olarak, sayfaya bir buton eklenip manuel işlem yapılarak renklerin eşitlenmesi sağlanabilir.

Sadece A ve E sütununda yapılan değişikliklerden sonra, Geri Al işleminin pasif olması sorun olmaz derseniz aşağıdaki dosyayı kullanın. A ve E sütunları haricinde yapılan değişikliklerde Geri Al butonunu kullanabileceksiniz.

Ekli dosyalar
Geri