Aynı Tarihe Ait Fatura Bilgisi Verileri Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Aynı Tarihe Ait Fatura Bilgisi Verileri Getirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar;
Elimde oluşturmuş olduğum formda bir kısımda faturalar yazan raporda firma isimleri yazmaktadır bir diğer raporda ise manuel el ile girdiğim bilgiler yazmaktadır benim burada yapmak istediğim
*Ocak ayı yazan raporda manuel olarak girdiğim Firma ismine ait Tutar Bilgisini Fatura yazan rapora çekmek.
*Örnek: Ocak Raporu
-A firması 01.01.2024 birim fiyatı 18,500 tl olarak yazdım bu yazdığım veriyi
-Faturalar kısmında A firmasını bulup ocak ayına ait olan tutarı getirmesi istiyorum

Örnek dosyayı paylaşıyorum.

Ekli dosyalar
Yazdılarınızı okudum, sonra çalışma kitabınıza baktım, sonra tekrar okudum yine döndüm baktım..
bir şey anlayamadım.
Hangi sayfaya formül yazacacağınızı, hangi sayfadan veri alınacağını anlayamadım, kusura bakmayın.

@ExcelDepo
Hocam doğrudur kusura bakmayın fazla detaya girdiğim için karıştırdım sanırım
Formülü Faturalarım kısmında aylar yazan kısımda (Ocak Şubat) vb diye giden yere yazmak istiyorum.

Ocak ayına ait excel kitabına faturaları yazıyorum.
Yazdığım faturanın bilgilerinden hangi firmaya ait ise FATURALAR ait adlı excel kitabında bulup fiyatını karşısına getirmesini istiyorum.

Örnek olarak yazacak olursam:
Ocak ayına ait excel kitabına aksa firmasının fatura fiyatını yazdım tarih de 15.01.2024 diyelim 1.ay ocak ayını ifade ediyor burdaki işlemim bitti.

Burdanda
Faturalarım yazan excel kitabında aksa firmasını bulup karşısına Yazdığım tarihin ayını bularak fiyatını karşısına yazmasını istiyorum.

Mümkünmü hocam.

@ExcelDepo
Hocam Faturalar yazan kitaba förmül yazmak istiyorum

İkinci bir kitap yazmamın sebebi yani ocak ayını oluşturmamın sebebi oraya manuel olarak fatura bilgilerini yazacam Faturalarım adlı kitap da ordan veri alacak yıl sonu Faturalarım kısmında 12 aylık toplam harcama nedir diye görmek istiyorum.

Eğer buna uygun bir formül bula bilirsem Ocak aylı kitabın yanına şubat mart nisan diye 12 aylık bir kitap oluşturacağım.

@ExcelDepo
Hocam Merhabalar;
Yapmak isteğim şeyi ekran resmi alarak da paylaşıyorum sizinle ifadelerimde karşılık oluyor tam olarak terimleri belirtemediğimden karıştırdım.
Ekran görüntüsü 2024-08-22 091630.webp
Ekran görüntüsü 2024-08-22 092354.webp

@Mehmet2321 bey merhaba,

"Kitap" derseniz, var olan dosyanızdan hariç başka bir Excel dosyası daha olduğunu anlarım.
Faturalar diye işaretlediğiniz alan "kitap" değil, Çalışma Sayfasıdır.
Bu detay istenen işlem için verilecek alternatifleri oldukça farklılaştırmaktadır.
O yüzden sizin de bilginiz olsun.

Sorunuza gelince, gün içinde ne yazık ki müsait olamıyorum.
İnşallah akşam tekrar bakacağım.
Bu süreçte belki diğer yöneticilerimizden müsait olanlar destek olabilir.

İyi çalışmalar,

Merhaba,
İsteğinizi doğru anladıysam;
Faturalar sayfası C3 hücresine aşağıdaki formülü yazıp sağa ve aşağı doğru sürükleyerek çoğaltınız.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Ekli örnek dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar
Çözüm
@PriveT
Üstadım Çok Teşekkür ederim Sadece sorum excel çalışma sayfasında Ocak,Şubat,Mart diye ilerlemiş ben bunu Aralık ayına kadar çoğaltıpmı formülü yazayım yoksa sizin sunmuş olduğunuz ekteki sayfaları çoğaltıp ilerleye bilirmiyim.

@Mehmet2321
Sayfaları çoğaltıp adını düzenleyerek yapabilirsiniz. Sanırım daha kolay olur sizin için de.
Formülde dikkat etmeniz gereken şey tablonuzdaki satır sayısı 50 olduğu için formül 50 satıra göre hazırlandı.
Eğer tablo 50 satırdan fazla olacaksa formüldeki 50 rakamını değiştirdikten sonra formülü satır ve sütunlara sürüleyerek çoğaltınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri