Avansların Ayrımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Avansların Ayrımı isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

KASA DEFTERİ sayfasına EKREM AVANS yazınca MAAS LİSTESİ sayfasının 29 numaralı satırına yazılan tutarı atmaktadır. Bu avansı bazen nakit bazen de bankadan gönderdiğim için bankaya gönderilecek tutarda sıkıntı yaşamaktayım.
Sizden ricam KASA DEFTERİ sayfasına “EKREM BANKADAN AVANS” yazınca bu veriyi yine MAAS LISTESI sayfasının 29 nolu satırına KALIN olarak yazmasını, bu KALIN verilerin toplamını J3 hücresine, normalleri de K3 hücresine vermesini ve son olarak da I sütunundan J sütunundaki veriyi düşmesini talep ediyorum. ( I sütunu her ay değişlik gösterdiği için yazdığım veriden otomatik düşmesi gerekiyor) Bunları da diğer personele de uygulayarak düzenlerseniz size minnettar olurum. Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar
Merhabalar Sn. mc_exrem
MAAŞ LİSTESİ sayfasında 27. ve 53. satırlar gizli durumda, koda dahil ama boşta görünüyor.

Bu satırları görünür yapıp EKREM BANKADAN AVANS yazınız ve K27 hücresini A53 hücresine eşitleyiniz. (=A53)
Bu şekilde EKREM BANKADAN AVANS olan çıkışlar bu satırda toplam olarak görünür.

Merhabalar Sn. mc_exrem
MAAŞ LİSTESİ sayfasında 27. ve 53. satırlar gizli durumda, koda dahil ama boşta görünüyor.

Bu satırları görünür yapıp EKREM BANKADAN AVANS yazınız ve K27 hücresini A53 hücresine eşitleyiniz. (=A53)
Bu şekilde EKREM BANKADAN AVANS olan çıkışlar bu satırda toplam olarak görünür.
Teşekkür ederim ilgi ve yardımınız için ama
bu şekilde tüm personele yapınca satır çok artacak buna kod yazarak çözemez miyiz acaba?

Merhabalar;
Olmasını istediğiniz şekilde kayıtlar oluşturup, yeni bir örnek dosya paylaşır mısınız?
Anlattığınız üzere satırlar ekledim. Sadece isim uzun olduğu için MAAŞ LİSTESİ sayfasında C28 den başlayan tutarları D den başlatmak istiyorum. Koddaki düzeltmeyi yazar mısınız.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(37 satır)

Ekli dosyalar
Merhabalar Sn mc_exrem
Çözüme ulaşmanıza sevindim. :)

Bende paylaşım yapayım son eklediğiniz kod için.
-- Kısa çizgiler ile belirttiğim bölümde D sütunundan başlaması için koşul ekledim.
-- Kod ilk çalıştığında D sütununu kontrol eder. Eğer, D sütunu boş ise ilk değeri D sütununa alır.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(25 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri