Aralık ve Ölçüt Biçimlerini Eşleştirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kmlzdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Aralık ve Ölçüt Biçimlerini Eşleştirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Merhaba,
Ekli dosya detaylı açıklama yaptım. Arlıkta bulunan değerlerin biçimleri ile Ölçüt biçimleri uzunluk olarak farklı sayıda olup başında kesme işareti var...
bunu aşabilmek için sağdan(xx;7) 7 karakterlerle eşleştirmeye çalışarak ETOPLA fonksiyonu ile toplamları almak istedim .Olmadı.
Toplanacak alanın sayılarının bulunduğu hücreler de biçimleri sayı olmamaktadır. Bu nedenle de açıklama alanında ikinci formül talebin sayı biçimlerini başka sütunda sayı biçimine çevirerek formül talep etmiştim. Tabiki sayı biçimine sizlerden talep ettiğim birinci formülde talep ettim.

Konuyu ETOPLA, TOPLA.ÇARPIM, ÇOKETOPLA ve sizlerce başka yöntem varsa başkaca formül yöntemleri yaparak çözülmesine desteğinizi beklerim.

Ekli dosyalar
Merhaba Sayın @kmlzdmr .

-- K sütununu toplamak için birinci formülü
-- AX sütununu toplamak için ikinci formülü
dizi formülüne dönüştürerek ilk satıra uygulayıp aşağı doğru kopyalayın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)

.

Ömer Baran Üstadım.
Formül içindeki (EĞER(DEĞİL(ESAYIYSA(--SOLDAN($K$3:$K$1000;1)));0;YERİNEKOY($K$3:$K$1000;DAMGA(160);"")))
(çözemedim)
ve (EĞER(DEĞİL(ESAYIYSA($AX$3:$AX$1000));0;$AX$3:$AX$1000)) (Eğer(ax3:ax1000 Sayı değilse 0 ; sayıysa Ax3:ax1000)
alanları çözümlemesini anlayamadım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sn. @kmlzdmr , şan belgeniz önümde açık değil.
Kendi yoğunluğum nedeniyle şimdi bakamıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam; belgenizin aşağıdaki satırlarında tablo başlığı gibi SAYI OLMAYAN alanlar mevcut idi.
Kuvvetle muhtemel o saırları yok sayfamaya yönelik olarak o şekilde formül oluşturmuşumdur.

.

Geri