Açılır liste excel formülü nasıl olur?

Kısa Açıklama

Açılır liste excel formülü nasıl olur? isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhabalar açılır listede 2022 ocak ve 2022 şubatı seçtiğimde o ay ki tüm ödemelerim çıksın istiyorum 2022 sayfasında mesela 2022 ocak ayını seçtiğim zaman ne kadar ödemem varsa çıksın istiyorum ayrıca ek olarak ödenen tutar ve kalan tutarın da olmasını istiyorum tabi aylara göre yapılacak filtremelerde olan ödemelrim kalan ödeme olarak gözüksün istiyorum acaba bu förmül için yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar
Google Sheets ile Normal exceldeki formüller arasında haliyle farklılıklar oluşuyor. Her formül birbirlerinde farklı çalışabiliyor. Google sheets ile ilgili sorunuz varsa da farklı başlıkla yeni konu açıp sorarsanız daha iyi olur. Ama yine de cevaplayayım. Google sheets de açtığınız dosyadaki A5 hücresinden E500 hücresine kadar olan yazılan eski formülü silin yerine aşağıdaki formülü yapıştırın. Yada eski formülünüzü silmeyin yan tarafta G5 hücresine aşağıdaki formülü yazın. Filtre formülü de sahip olduğunuz excel 2010 versiyonunda çalışmayacaktır.

Formül
=FILTER('ÖDEMER'!A7:E500;(TARİH($A$2;AY(1&$B$2);1)<='ÖDEMER'!$A$7:$A$500)/(SERİAY(TARİH($A$2;AY(1&$B$2);1);0)>='ÖDEMER'!$A$7:$A$500)/($C$2='ÖDEMER'!$B$7:$B$500))

Geri