2 ayri hucre araligi teksayfa pdfyazdirma

Kısa Açıklama

2 ayri hucre araligi teksayfa pdfyazdirma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
  • 1646069781356.webp
    1646069781356.webp
    54.4 KB · Görüntüleme: 4
Merhaba,
Sayfa yapısı > Başlıkları yazdır > Üstte yinelenecek satırlar ($3:$3) > Tamam yolunu izleyiniz.
Daha sonra paylaştığınız koddaki aralığı değiştirerek (örneğin: Range("B7:O9") şeklinde) deneyiniz.

Screenshot_1.webp

Resimdeki ayarı yaptıktan sonra her buton için koddaki aralığı değiştiriniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(3 satır)
VBA:
(3 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Dosyanız bende hata vermeden çalıştı. Bu sebeple bahsettiğiniz hatanın ne olduğunu anlayamadım.
Yine de birkaç değişiklik yaptım:
Üstte yinelenen satırları değiştirdim.
Her buton için ayrı kod yerine tek kodla yazdırılabilir olarak düzenledim. (Butonu koyduğunuz hücrenin satır numarasına göre çalışıyor.)
İlaveten, bir öneri: Yazdırırken her personel için buton kullanmak yerine hücreye çift tıklama tetikleyicisi kullanmanızı tavsiye ederim.

Ekli dosyalar
Rica ederim,
Ekteki dosyada tetikleyiciyi AM sütununda PDF yazan hücrelere çift tıklayarak deneyebilirsiniz. Esprisi butonların yaptığı işlemin aynısı buton kullanılmadan yapılıyor.

Ekli dosyalar
Omer hocam. Sizin bu yardiminiz benim cok isime yaradi. onceden yazdirip eleman eleman makasla kesiyordum simdi cok kolay oldu. sagolun. Bir sorum daha olacakti. Ornegin AM7 deki PDF e 2 tiklayinca simdikinin altina b69:ao69 uda yapistirabilirmi. Alttaki siradada gunluk kazanclari yazacagi icin daha kolay olur calistigi gun ne kadar alacagini. Ornek AM19 a tiklayinca b73:ao73 u altina yapistirsin. Hocam bi bakarsaniz cok sevinirim.

Ekli dosyalar
Tekrar merhaba,
Kullanılan metodu değiştirdim.
İlgili kişiye ait olmayan satırlar gizleniyor, dosya kaydedilip satırlar yeniden görünür hale getiriliyor.
VBA:
(22 satır)

Selam Hocam, bir sorum daha olacakti. Sayfada LOCK butonuna basinca sayfayi sifreliyor. o yuzden sizin formulun basina ActiveSheet.Unprotect "kara", sonunada ActiveSheet.Protect "kara" koydum. simdide baska bir sorunla karsilastim. sayfanin herhangi bir yerine 2 tiklarsam sayfayi hemen sifreliyor. Eger sayfanin guvenligi aciksa 2 tiklayinca sifrelemesini engelleyebilirmiyiz. sadece PDF yazan yere 2 tiklayinca sifrelese olabilirmi?

Ekli dosyalar
Geri