VBA ile Artan ve Azalan Sonuçları Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ömer hocam
size gönderdiğim vba kodlarında 31C - 2I - 5J - 1P - 1X - 2P - 3P - 1T - 5P - 6P - 1Y DEVAMLI OLARAK DEĞİŞKENDİR...
(SUB HESAPLAMA 1 DE )31C SONUCUN YAZILACAĞI SATIRDIR VE +25 ARTARAK BİR SONRAKİ SONUCUN YAZILACAĞI(SUB HESAPLAMA 2 DE )31+25=56 SATIRDIR (SUB HESAPLAMA 3 DE ) 56+25=81 OLARAK DEVAM EDER SAĞA GİDİŞTE İSE (SUB HESAPLAMA 1 DE ) 1 Cİ KUTU TABLO 1+360=361 OLARAK 2 Cİ KUTU OLUR 361+360=721 OLARAK DEVAM EDER
(SUB HESAPLAMA 2 DE ) AYNI ŞEKİLDEDİR FAKAT (SUB HESAPLAMA 9 DA ) İSE İLK KUTU (SUB HESAPLAMA 2 DE ) İLK KUTU 2 YE +7 EKLENİYOR 2+7=9 VE SONRA 9+360= 369 ŞEKLİNDE DEVAM EDER
2I VE 5J TOPLANIP VEYA ÇIKARILIP <= 99 OLMALIDIR VE 6 KEZ SONUÇ ÇIKIYOR FAKAT SONUÇLARDA EŞİT OLAN (ÖRNEK SONUÇ +25 VEYA -25 ÇIKIYOR İSE VE SONRAKİ YANİ 3E VE 6I SATIR İŞLEM SONUCU YİNE +25 VEYA -25 İSE BU SEFER (TABLODAN ALARAK 0 SABİT HAMLE EKSİLER SOLA ARTILAR SAĞA EN FAZLA -1 VEYA +1 -2 VEYA +2 -3 VEYA +3 -5 VEYA +5 ŞEKLİNDE HAMLE YAPIYOR )) YANİ ÇIKAN 6 HANE SONUÇ BİRBİRİNDEN FARKLI OLACAKTIR (ÖRNEK ÇIKAN SONUÇ DİYELİM Kİ 87 DİR BU SONUCUN YAPILAN İŞLEMLER NETİCESİNDE +87 VEYA -87 OLMASI BİR ŞEY DEĞİŞTİRMİYOR 87 OLARAK KABUL EDİLİR)
örnek satır:
Cells(31, "C") = ((((Cells(2, "I") + Cells(5, "J") + Cells(1, "P")) * (Cells(1, "X")) + (Cells(2, "P")) - Cells(3, "P")) - (Cells(1, "T")) - Cells(5, "P") + (Cells(6, "P")) * (Cells(1, "Y"))))

BU AÇIKLAMALAR YETERLİ GELMEZ İSE HOCAM MUTLAKA BANA TELEFON AÇMALISINIZ DAH FAZLA BİLGİYİ İNTERNET ORTAMINDAN PAYLAŞMAK UYGUN OLMAYACAKTIR 0544 312 1084 MURAT DÖNMEZ

Tekrar merhaba Sayın @mrtdnmz68.

Öncelikle mesajlarınızı tümü büyük harf olarak yazmamanız gerektiğini hatırlatayım.
Bu konu hakkında gerekli açıklama, cevabımın altındaki İMZA bölümünde var.

Daha evvel de belirtmiştim, belgenizdeki kodlarda yer alan DÜZENi anlayamadım malesef.
Düzen derken kastım ritmi anlamış değilim.

Kriter, ritim kararı verilirken neye göre hareket edileceği belli değil ya da bir kural yok gibi.
3 satıra matematiksel işlem sonucunu yazdırmaksa amaç, sanırım elinizdeki kod zaten bu işi yapıyor.
Görebildiğim bir miktar parantez sayısı fazla olmuş sadece.
31+25=56 , 1+360 vs anlamadım hiç.
Belgenizde bir başlık vs de yok ki neyle neyi çarpıyorum, ne bulunmak isteniyor, bu ritimi/amacı anlamaya yardımcı olsun.
Ama yine de aşağıdaki kodları bir deneyin bakalım.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(40 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri