VBA Düzenini Eski Haline Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

VBA Düzenini Eski Haline Getirme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

VBA Properties, Project, View Code ve View Object'in bulunduğu sayfanın düzenini yanlışlıkla bozdum. Özellikle View Code ve View Object'in olduğu bölümde UserForm veya Kod çağırdığımda değişik boyutlarda ve üst üste geliyorlar. Çok uğraşmama rağmen eski düzenine getiremiyorum. bu konuda yardımcı olursanız çok çok minnettar kalacağım. Bütün hevesim ve isteğim kayboldu.
ilginize şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba,

VBA düzenleyicinizin (VBE - Visual Basic for Applications Editor) düzenini bozmadan yeniden eski haline getirebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

VBA Düzenleyicisini (VBE) Eski Haline Getirme​

1. Pencere Düzenini Sıfırla:
    • VBE penceresinde, menü çubuğunda Window menüsüne tıklayın.
    • Reset Window Layout seçeneğini seçin. Bu, pencere düzenini varsayılan duruma geri yükleyecektir.
  2. Pencere Düzenini Manuel Ayarlama:
    • Eğer yukarıdaki adım sorununuzu çözmezse, aşağıdaki pencereleri manuel olarak yeniden düzenleyebilirsiniz:
      • Project Explorer (Proje Gezgin): View menüsünden Project Explorer seçeneğini seçin veya Ctrl + R tuşlarına basın.
      • Properties Window (Özellikler Penceresi): View menüsünden Properties Window seçeneğini seçin veya F4 tuşuna basın.
      • Code Window (Kod Penceresi): View menüsünden Code seçeneğini seçin veya F7 tuşuna basın.
      • Immediate Window (Anında Pencere): View menüsünden Immediate Window seçeneğini seçin veya Ctrl + G tuşlarına basın.
  3. Pencereleri Sürükleyerek Düzenleme:
    • Project Explorer ve Properties Window'u ekranın sol tarafında sabitlemek için pencere başlıklarını sürükleyin.
    • Code Window'u ekranın sağ tarafında büyük bir alana yerleştirin.
    • Immediate Window'u ekranın altına sürükleyerek sabitleyin.
  4. VBA Editor'ü Yeniden Başlatma:
    • Eğer yukarıdaki adımlar sorununuzu çözmezse, VBA Editor'ü kapatın ve Excel'i yeniden başlatın.
İyi çalışmalar,

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri