Userform Üzerinde Textbox Toplama Çarpma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Userform Üzerinde Textbox Toplama Çarpma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba,

User form üzerinde oluşturmuş olduğum bazı textbox öğelerinde yine aynı userform üzerindeki bazı textboxların toplama yada çarpmasını almak istiyorum.

Bunula ilgili örnek paylaşabilecek arkadaşlardan rica ediyorum. Site içerisinde arama yaptım ancak çok fazla sonuca ulaşamadım yada ulaştığım sonuçlardan bir yol çıkaramadım.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür eder, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Syg,

Dört işlem yapmanın çok bi teferruatı yok.
Örnek Textbox 1 e toplamı yazar
Textbox1 = cdbl(textbox3) + cdbl(textbox4)
*,/,- karakterlerini kullanarak istediğiniz dört işlemi yapabilirsiniz.
Cdbl sayının virgüllü olduğunu belirtir.

Hocam teşekkürler. Peki aynı kodları label içinde kullanabilir miyim? Sanırım veri girişi yapılırken texboxlara sehven müdahele riski olduğunda label kullanılıyor.

Syg,

Hangi textbox değerleri değiştiğinde sonuç değişsin istiyorsanız o textbox ların change olayını kodlamanız gerekir.
textboxlardaki değerin sayı olup olmadığı kontrol edilmeli yoksa kod çalışırken hata alabilirsiniz;
Örnek

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)
Aynı kodu tx3 içinde yazmanız gerekir, Tx3 e değer girdiğinizde tx1 in değeri tekrar hesaplanması için.

@admin

Hocam yukarıda bahsetmiş olduğum gibi hata veren textbox ı silip ötekilerle devam ettim ama yien aynı hatayı verdi. Ayrıca diğer kodlarda hata veren textbox lar çalışıyor. Yani ilgili textboxlara değer girildiğinde kayıt işlemindne sonra dosyay yüklüyor.

Syg

@okutkan

#12Hocam hatayı bu şekilde veriyor. Kodu yeni açmış olduğum bir modüle yazdım. Ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama yine de bir danışayım istedim.

Şimdi userform içine yazdım çalıştı hocam ama bu seferde sonuç göstermesi gereken texbox da girilen değerlerin toplamı çıkması gerekirken yan yana çıkıyorlar.

1697400318864.webp

İşlemi devam ettirdim ancak bir yerde bir hata yapıyorum ama anlam veremedim. Bir önceki kodda toplama işlemi için çekmiş olduğum textbox11 i ikinci yazdığım kodda başka bir sonuc textbox da bulmak için çarpıyorum. Problem bundan kaynaklı olabilir mi acaba ? Arada end if gibi bir bitir başla komutu mu yazmam lazım ? Muhtemelen ilk kodun içine bu da eklenir ama ben acemi olduğum için çözemedim açıkcası.

İşlemin aslı şu şekilde

TextBoX9 * TextBoX10 = TextBoX11 Then

TextBoX11+ TextBoX12 +TextBoX13 +TextBoX14

= TextBox15

1697402178539.webp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri