Toplu Mail Gönderim Dosyası Oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Onur2021
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Toplu Mail Gönderim Dosyası Oluşturma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Yaklaşık 350 farklı mail adresine 350 farklı pdf dosyasını ekteki excel dosyasında sunulduğu şekli ile iletmek istiyorum.

Mail gidiyor ama istenilen PDF dosyası ve mail sonuna eklemek istediğim imza eklenemiyor.

Ayrıca gönderilen her mailden teslim ve okundu bilgisi talep etmek istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

üstteki satırı alttaki kod bloğunda kendinize uygun olacak şekilde revize edersiniz.

Kod:
(1 satır)
İmzanız varsa Outlook'ta sanırım otomatik ekleniyordu zaten.

Üstad malesef ben yapamıyorum sanırım.

"C:\Users\Lenovo\Documents\2021\DB\2021 Haziran" pdf dosyalarının olduğu klasörün yolu

bu klasörün içinde de "deneme" adında bir pdf dosyası olduğunu sayıp ilgili kod satırının yazımında destek olabilir misiniz?

Outlook'da otomatik imza var lakin mail açmadan excelden otomatik gönderildiği için imza eklenmiyor olabilir?

Attachments.Add "C:\Users\Lenovo\Documents\2021\DB\2021 Haziran\deneme.pdf"

mobilden yazıyorum, üstteki gibi olması lazım.
İmza kısmını direk send yapmadan display yapın sonra send yapın belki ekler imzayı.

Üstadım vaktinizi alıyorum ama benim anlatımım eksik olmuş olabilir. göndermiş olduğum örnek dosyada tek bir satır örnek olarak verilmiştir. Normalinde bu excel dosyası içinde 350 küsur satır olacak ve hepsinin farklı mail adresi ve farklı pdf dosyası olup makro'nun çalıştırılması ile 350 mail yaratılıp aynı anda gönderiliyor olması gerekmektedir.

Belirtmiş olduğunuz kod satırı sadece tek pdf dosyasının eklenmesinde işe yarar sanırım.

@Onur2021,

Sanırım şöyle olması lazım (outlook kullanmadığım için deneme şansım yok).
-- Koddaki İMZA blokuna ait YOL bilgisini kendi bilgisayarınızdaki YOL bilgisine göre düzenlersiniz.
Set Signature = XDfso . OpenTextFile("C:\Users\*.htm", 1)
İmza olayında sorun yaşansanız, mevcut imza dosyasını silip yeniden oluşturarak tekrar deneyin.
-- Ayrıca E sütununda eklenecek PDF belgenin yol bilgisi ve adının tam olarak doru olduğundan emin olmalısınız.
Örneğin Şöyle : D:\ÖMER BARAN\ABC_AS_01_2021.pdf
-- Denemelerinizde sorun kalmayınca, .Display satırını .Send olarak değiştirin.

VBA:
(30 satır)

Evet dediğinize istinaden sabit dosya sandım.

Yazdığınız kodlardaki yol alanında dosya adı olmadığı için normal olarak bir dosya eklemek mümkün olmayacaktır.
Bu alandaki değişkenin ürettiği sonuç şu şekildedir:
C:\Users\Lenovo\Documents\.........\...........\..........\..........

Eğer oradaki hücreye dosya adını da yazacak şekilde verilerinizi revize ederseniz sorun bitecektir.
Dosya adı sabit ise kodu aşağıdaki gibi değiştirin:
Kod:
(1 satır)

İmza kısmı için deneme yapmak lazım, Ömer hocamın verdiği kodları denemenizi öneririm.

Üstadım öncelikle destekleriniz için teşekkürler.
VBA:
(17 satır)
Ayrıca Outlook hesabında 4 farklı aktif mail çalışmaktadır. Varsayılan olarak atanan mail hesabından değilde 2.sıradaki mail hesabından bu maillerin gönderilmesini sağlamak mümkün olur mu?

Outlook kullanmadığımı daha evvel belirtmiştim.
Bu nedenle son duruma çözüm önermem pek mümkün değil.
Tahmin yürütüp, zaman almak/gereksiz yazışmalar yapmak doğru olmaz.

İkincil hesabın kullanımıyla ilgili de bir şey söyleyemiyorum.
İMZA yol bilgisini, yeni bir İMZA eklemeyi deneyerek bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
Muhtemelen varsayılan bir konum vardır ama outlook kullanmadığımdan yorum yapamıyorum.
Gövde metni ve imza için şöyle de bir deneyin isterseniz.
.HTMLBody = mm.Range("d" & a).Value & Signature.ReadAll
.

dosyayı indirdim excel içindeki bilgileri kendi bilgilerim ile değiştirdim ama bende çalışmadı hata verdi. mailinizi paylaşmanız halinde dosyanın gerçek bilgiler ile son halini paylaşabilirim.

Onur bey kendi Outlook'umda sizin verileriniz ile denediğim ve sonuç aldığım görüntü şu şekildedir:

1626527718661.webp

Dosyanıza da ilave olarak bir başlık açıp imza adını oraya tanımladım.

1626527764605.webp

Bu alan direk koda da tanımlanabilir.

Pdf yolu kısmına doğru bir yol ile birlikte doğru belge adını da yazarsanız, sorunsuz bir şekilde dökümanı da ekleyerek gönderim sağlayacaktır.
Belgenizi özel mesaj ile yolluyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri