Stoklardaki bilgi güncelleme giriş ve çıkış

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cengizhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Stoklardaki bilgi güncelleme giriş ve çıkış isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba forum üyeleri
ekli stok takip dosyamda stok listesi forumunda ürün seçip çift tıklayınca
ürün güncelleme formum açılıyor burdan istediğim bilgileri güncelleyebiliyorum
güncelleyince stok listesi sayfamdaki ürün güncelleniyor sıkıntı yok
ama o üründen giriş yada cıkış yaptıysam giren ve çıkan sayfalarında aynı üründen kaçtane giriş yada çıkış yapıldıysa eğer
onlarında güncellemenmesini istiyorum mesala stok listesinden bir ürünün adını yada kodunu yada birimini değiştirdim ordan değişince giren ve cıkan stoklarda da değişmesini istiyorum yapılabilirmi acaba
yardımcı olabilirmisiniz

Ekli dosyalar
Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar, @Cengizhan

Stoklar isimli userformda, Listview nesnesindeki satır numarası ile Stoklar sayfasındaki satır numarası arasında bir ilişki var.
Zaten Stoklar isimli sayfadaki güncelleme de bu satır numarası ilişkisinden harakatla yapılıyor.
Giriş ve Çıkış sayfasında mükerrer olmayan (tekrarlanmayan), TEKİL bir alan olmazsa, Giriş ve Çıkış sayfaları ile Stoklar userformunda seçilen satır (yani ürün) arasında ilişki kurulması mümkün görünmüyor.
-- TEKİLlik garantisi olan STOK KODU mudur?
-- Ancak, STOK GÜNCELLE/DEĞİŞTİR/SİL kısmında, STOK KODU da değişiklik/güncelleme yapılabilecek şekilde.
Bu durumda diyelim STOKLAR formunda SC-1453 stok kodlu ürünü çift tıkladığınız ve güncelleme formu açıldı.
Peki stok kodunu değiştirirseniz ne olacak? Yazdığınız yeni değer hiçbir sayfada olmayadabilir.

Geri