Son Dolu Satırdan Sonrasına Kopyalama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Son Dolu Satırdan Sonrasına Kopyalama isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(36 satır)

merhaba;

yukarıdaki makro kaydet yöntemi ile oluşturduğum makrom isteğimi karşılıyor fakat veri sayfasında yapıştırma işlemini son dolu satırdan sonra değilde hep aynı numaraya(1034 )kopyalıyor. row+1 yapmak gerekiyor sanırım ama nereye nasıl yerleştirileceğini bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

Önce kod içerisinde ActiveWindow.ScrollRow Satırlarını silin.

VBA:
(4 satır)

Yukarıdaki kodu aşağıdaki şekilde değiştirin.

VBA:
(2 satır)

Önce kod içerisinde ActiveWindow.ScrollRow Satırlarını silin.

Kod:
(4 satır)

Yukarıdaki kodu aşağıdaki şekilde değiştirin.

Kod:
(2 satır)

hocam yapıştırma işleminden sonra yaptığım ikitane işlem a daki son iki hücreyi tutup numara verdirmek ve r sütununda son satıdaki formülü aşağı doğru ıugulatmak,rica etsem onlarada bakabilirmisiniz

a sütununa sıra no verme ve r sütunundaki formülü aşağı doğru uygulama işlemi son satırdan başlatmak zor olursa ilk satırdan başlatıp mumaralandırılabilir yada ilk satırdaki r hücresindeki formül aşağı doğru son satıra kadar kopyalatılabilir. umarım çok karıştırmamışımdır.

Son yazdığını anlamadım

hocam a sütununda her satıra sıra numarası veriyor,1-2-3-4 diye başlayıp devam ediyor r sütununda ise formül var kopyalama işlemi bitiminde r sütunundaki hücrenin içindeki formülün yeni kopyalanan hücre satırlarınada kopyalanmasını sağlıyorum

yani;ilk iki satırdaki 1 ve 2 yi tutup tıklayıor ve son satıra kadar sıra veriyorum. r1 hücresinde formül var ve alt köşesinden tıklayı son satıra kadar tüm r hücrelere formülün kopyalanmasını sağlıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri