Sayfalar Arası Veri Aktarımı Yapmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Sayfalar Arası Veri Aktarımı Yapmak isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Üstadlar,

PERSONEL LİSTESİ sayfasında bulunan personellerin maaşlarını BORDRO sayfasından Sigorta numarasına göre çekmek istiyorum.

Şöyle ki; PERSONEL LİSTESİ sayfasının D sütunundaki sigorta numarasının değerini BORDRO sayfasının X sütunundan bularak PERSONEL LİSTESİ O sütununa yansıtması gerekiyor.

Örnek olarak PERSONEL LİSTESİ D4 sütunundaki verinin karşılığını BORDRO sayfasının X12 hücresinden alarak PERSONEL LİSTESİ O4 hücresini aktarmalıdır.

Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar
Merhabalar Üstadlar,

PERSONEL LİSTESİ sayfasında bulunan personellerin maaşlarını BORDRO sayfasından Sigorta numarasına göre çekmek istiyorum.

Şöyle ki; PERSONEL LİSTESİ sayfasının D sütunundaki sigorta numarasının değerini BORDRO sayfasının X sütunundan bularak PERSONEL LİSTESİ O sütununa yansıtması gerekiyor.

Örnek olarak PERSONEL LİSTESİ D4 sütunundaki verinin karşılığını BORDRO sayfasının X12 hücresinden alarak PERSONEL LİSTESİ O4 hücresini aktarmalıdır.

Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.
Merhaba,
O4 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp aşağı doğru çoğaltınız.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Ben cevaplayana kadar sayın @Admin çözümün daha güzelini vermiş.

Tekrardan merhabalar,

PERSONEL_LİSTESİ sayfasının K sütunundaki ÇIKIŞ tarihlerini =@İNDİS(BORDRO!$D$12:$D$500;SATIR(A1)*2-1) formülü ile BORDRO sayfasından çekmekteyim ama BORDRO sayfasının B sütunundaki hücre boş olduğu zaman PERSONEL LİSTESİ sayfasında 00.01.1900 şeklinde vermektedir. BORDRO sayfasındaki veri boş iken Personel Listesi Sayfasında da boş gözükmesi için hangi formülü kullanabilirim.
saygılar...

Ekli dosyalar
Geri