Sayfalar arası aktarmada aktarılan satırın silinmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mensar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Sayfalar arası aktarmada aktarılan satırın silinmesi isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Hocalarım;
Ek tabloda sayfalar arası veri aktarımı yapılıyor. İstediğim herhangi bir sayfadan herhangi bir sayfaya veri aktardığımızda aktarılan satırın o sayfadan silinmesi.
bu konunun çözümlenmesi için makro yada formüle ihtiyacım var. örnek listede isteğime uygun durum yoksa uygun olacak şekilde revize edilebilir. konu gerçekten çok önemli. İyi çalışmalar herkese

Ekli dosyalar
Merhabalar Sn. @mensar
ListBox1_Click kodlarında
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
satırından sonra aşağıdaki satırı ekleyiniz. Seçili olan satır ilgili sayfadan silinir.
VBA:
(1 satır)

üstadım çok teşekkür ediyorum bu eklediğim örnek çalışma da güncelleme olayı da var o nedenle önce sayfaya aktardığım sayfaya kaydediyor ikinci defa aktardığımda veri güncellendi dedikten sonra satırı siliyor. örneğin anasayfaya yeni bir kayıt girdim sed e aktar dedim o satırı sed e kaydediyor anasayfa dan tekrar aynı satırı sed e aktar dediğim de veri güncellendi diyerek satırı siliyor. ilk aktar dediğimizde direk silebilir mi? bu çok basit gibi görünen yardımınızla çok büyük bir sorunu çözdünüz? iyi çalışmalar diliyorum

Kod içindeki güncellendi mesajı için kullanılan satırından sonrada
VBA:
(1 satır)

satır silme kodunu ekleyiniz. İki işlemde de seçili satırı siler.
VBA:
(1 satır)

sanırım oldu güncelle satırını MsgBox a - 1 & ". veri " & Cells(a, "L") & " güncellendi.", vbInformation bu satırı sildim şimdi direk gönderiyor çok teşekkür ediyorum

Geri