Sayfada Yazılana Göre Veri Çekme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan cloude33
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Sayfada Yazılana Göre Veri Çekme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sn. @cloude33

Anladığım kadarıyla sadece NÖBET sütunlarından söz ediyorsunuz.
MAYIS 2022 sayfasındaki M.KOD başlıklı sütunlarda seçilen isimler için ne yapılacaktır bunu belirtmemişsiniz.

İstenileni şöyle anlamak yanlış mı olur?
NÖBET sütunlarında (öncelikle M.KOD sütunlarının durumunu netleştirmeniz lazım)
seçilenlere 24 yazılacak, aynı kişinin diğer günleri için (hafta sonu/resmi tatil vs ayrımı olmaksızın) 8 yazılacak.

Ayrıca bir husus daha var, sayfanın adı İCMAL MAYIS ama bu sayfadaki başlıkta NİSAN yazılı.
İCMAL sayfasının hangi yıla ve hangi aya ait olduğunun birer hücrede yazılması/açılır listeden seçilmesi vs yoluyla NET olması gerekir.
28 çeken ay da var 31 gün olan ay da var ve yıla göre de 28 sayısı 29 da olabilecek.

Ayrıca MAYIS sayfasında 31 Mayıs tarihi yok. EDANUR ismi İCMAL sayfasında yanlış yazılmış.
Excel kullanıcısının bence daha dikkatli olması gerekir.

Yazdığım kodda gün sayılarını dikkate almadım. Sadece gün sırasına göre işlem yapılıyor. Eğer "Mayıs 2022" sayfasındaki gün 01.02.2022 ise "icmal" sayfasındaki 1 sayısına denk gelen sütun(3.sütun) numarasına göre personelin karşısına 24 sayısını yazar.
Birde kodu çalıştırdığımda, sizin 24 yazdığınız hücrelere 24 sayısı denk gelmediğini gördüm. Sizin hazırladığınız dosyadaki 24 sayıları rastgele yazılmış sanırım.

Sn. @cloude33

Anladığım kadarıyla sadece NÖBET sütunlarından söz ediyorsunuz.
MAYIS 2022 sayfasındaki M.KOD başlıklı sütunlarda seçilen isimler için ne yapılacaktır bunu belirtmemişsiniz.

İstenileni şöyle anlamak yanlış mı olur?
NÖBET sütunlarında (öncelikle M.KOD sütunlarının durumunu netleştirmeniz lazım)
seçilenlere 24 yazılacak, aynı kişinin diğer günleri için (hafta sonu/resmi tatil vs ayrımı olmaksızın) 8 yazılacak.

Ayrıca bir husus daha var, sayfanın adı İCMAL MAYIS ama bu sayfadaki başlıkta NİSAN yazılı.
İCMAL sayfasının hangi yıla ve hangi aya ait olduğunun birer hücrede yazılması/açılır listeden seçilmesi vs yoluyla NET olması gerekir.
28 çeken ay da var 31 gün olan ay da var ve yıla göre de 28 sayısı 29 da olabilecek.

Ayrıca MAYIS sayfasında 31 Mayıs tarihi yok. EDANUR ismi İCMAL sayfasında yanlış yazılmış.
Excel kullanıcısının bence daha dikkatli olması gerekir.
öncelikle cevabınız için teşekkürler.
m.kod: mavi kod olarak geçiyor ve nöbet tutulan sayının içinde ama çalışan kişilere mavi kod nöbetini eşit dağıtmaya çalışıyorum.
başlık gözümden kaçmış onu manuel düzelteceğim.
*İCMAL sayfasının hangi yıla ve hangi aya ait olduğunun birer hücrede yazılması/açılır listeden seçilmesi vs yoluyla NET olması gerekir.
28 çeken ay da var 31 gün olan ay da var ve yıla göre de 28 sayısı 29 da olabilecek. ( Bunu Nasıl yapacağımı bilemediğimden kendim düzenliyorum)
yöntemi varsa memnun olurum.

* EDANUR ismi İCMAL sayfasında yanlış yazılmış ( Bunu siz yazınca fark ettim. daha dikkatli olurum.

benim asıl amacım adil bir nöbet hazırlamak mayıs 2022 için 37 kişiye 6 nöbet eşit saatte dağıtmak. tabi hafta içi hafta sonu ve bayram tatilleri de sorun ama ben burada sorduğum soruya tarafınızdan hiç olmazsa verilen cevapla bir sonuca vardım. böyle bir çalışma yapabilirsek memnun olurum
teşekkürler.

Eda Nur bir sayfada ayrı yazılmış, diğer sayfada birleşik. Böyle durumlarda işlem yapılamaz. Bu gibi hatalı yazımlar için uyarı mesaj ekledim.
Hocam Size de Çok teşekkürler paylaştığınız dosya işimi görecek.
çok olmayacaksam eğer asıl amaç ay sonunda herkese eşit saatte nöbet dağıtmak hak geçmesinin önüne geçmek. bunu manuel kendim saatlerce uğraşarak yapıyorum 6 kişiye rast gele nöbet dağıtan macro mevcut

Sub AnesteziListe()
Randomize
say = WorksheetFunction.CountA([b:b])
son = [d65536].End(3).Row
Range("g4:g33").ClearContents
ekle = 1
20 encok = WorksheetFunction.Max([c:c])
For a = 1 To [b65536].End(3).Row
10 sira = Int(say * Rnd + 1)
isim = Cells(sira, "b")
deg = Cells(sira, "c")
satir = Range("e3:j" & son)(hucresay + ekle).Row
say1 = WorksheetFunction.CountIf(Range("e" & satir & ":j" & satir), isim)
If deg > encok Or say1 > 0 Then GoTo 10
hucresay = hucresay + 1
Range("e3:j" & son)(hucresay) = isim
If Range("e3:j" & son).Count = hucresay Then Exit Sub
Next
GoTo 20
End Sub

ama eşit sayıda veriyor. benim amacım ise eşit sayı ve saatte vermesi.
nöbet tutulan günün ertesi çalışma yok.

Geri