Satır Yüksekliklerini Eşitleme Kodlarda Revize

Kısa Açıklama

Satır Yüksekliklerini Eşitleme Kodlarda Revize isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
C4 hücresine girilen veri ile B4: S4 arasına kenarlık oluşturan ve B4: S4 arsındaki formül içeren hücrelerdeki formülleri aşağı satıra ekleyen mevcut kodu satır yükseklikleri de ( C sütununa veri girildiğinde satır yüksekliği ekran görüntüsünde paylaştığım gibi diğerlerinden çok farklı oluyor. Çalışmayı kapatıp açtığımda eşit oluyor. ) eşit olacak şekilde revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar
  • 1.webp
    1.webp
    46.1 KB · Görüntüleme: 5
  • Kitap112.xlsb
    Kitap112.xlsb
    211.2 KB · Görüntüleme: 6
Telefondan yazıyorum.
Örnek durumu ben hiç görmedim, sadece akıl yürüterek böyle olmalı dedim.
Sonucu uzun metin olan formüllü sütun veya elle yazılan değerin uzunluğu fazla olan sütun varsa, o sütun için METNİ KAYDIR özelliğinin PASİF olmasını sağlayarak tekrar deneyin.

Kodunuzu adımlayarak çalıştırdığımda aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi K sütununa uzun bir metin yazma gerçekleşiyor. Bu yazma sonucunda satır genişliği yükseliyor. Daha sonra "Application.Calculation = xlCalculationAutomatic" satırı çalıştığında da K* hücresinede yazılan uzun metin otomatik hesaplama sonucunda hücreden siliniyor; sizde satırda uzun bir metin görmediğiniz için bu işe bir anlam veremiyorsunuz :)

Ekli dosyalar
  • adım1.webp
    adım1.webp
    19.8 KB · Görüntüleme: 6
O halde sonuç olarak;
2 numaralı cevapta belirttiğim satır ilavesini, önceki cevapta belirttiğim yere değil de
End Sub satırının hemen üstüne yaparsanız sorunun çözülmesi gerekir.

Geri