Satır Taşıma Kodda yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Spontan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Satır Taşıma Kodda yardım isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @Spontan .

Gördüğüm eksiklik; AKTAR düğmesine değil de BUL düğmesine (CommandButton5) ilişkindir.
Kodlarınızda fark ettiğim (fark etmediklerim olabilir elbette) husus, bazı işlemlerin yapılması
excel belgesinde ilgili safyanın aktif sayfa olmasına bağlı olarak tasarlanmış olması.
Kodlarda Safyaya yönelik olarak .Select kod satırı ve veri yazarken de bu seçme işlemine bağlı ..Offset(...
kodları mevcut idi. Örneğin ARŞİV sayfası aktif sayfa iken BUL işlemi çalışmıyordu.

Bunu düzeltmek için, UserFormdaki BUL düğmesine ait kodu aşağıdakiyle değiştirip tekrar denemeler yapın.

Denemelerinizi, belgenin sayfalarından herbiri aktif sayfa iken ayrı ayrı yapmanızda da yarar var.
Rastladığınız yeni aksaklık olduğunda da sadece ÇALIŞMIYOR diye yazmak yerine şu nesne/şu düğme/şu sayfa aktif iken
kodun...satırında hata veriyor gbi hatayı net ifade edip, belgenizi hatalı haliyle kaydederek foruma tekrar yükleyin ki
gereksiz zaman/emek kaybı olmasın.

.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(31 satır)

Kod:
(24 satır)
bu kod çalıştığında sadece Arşiv sayfasında bir sonraki sıra numarası yazıyor sadece kopyalama dahi yapmıyor. MsgBox işlem yapıldı yazıyor ama kod görevini yerine getirmiyor.

ARKADAŞLAR ÇOK MU ZOR BİR DURUM
Kimse cevap yazmıyor. Bu kod çalışıyordu artık çalışmıyor . Yapabilecek hiç mi kimse yok

Örnek dosya ekliyorum Textbox31 e tarih girilince b sütunundan z sütununa kadar kesip Arşiv sayfasında son dolu satırdan B sütunundan itibaren yapıştıracak ve Arşiv sayfasındaki sıra numarasını verecek . Kestiği bu aralık artık Veri sayfasında olmayacak
Kod:
(24 satır)
Sayın @cakarem koda bakma imkanınız var mı acaba rica etsem.

Ekli dosyalar
Geri