Pdf yazdırmada sayfa ve kalite ayarı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan incsoft
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Pdf yazdırmada sayfa ve kalite ayarı isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar ekteki dosyamla pdf yazdırma işlemini belirtmiş olduğum klasöre belirtmiş olduğum koşullarda yazdırıyorum ancak şöyle 2 sıkıntım var. Birincisi oluşturulan pdf dosyalarının ebatları büyük olmakta onu düşüremedim birde sadece 1 ve 2.sayfaları yazdırmak istiyorum bunları nasıl yaptırabilirim? Normal bir pdf yazdırma programı ile yazdırdığımda mesela 70 kb olan dosya bununla 250 kb oluyor arşivleme yaptığımda dolayı maillerde yer önem arz ediyor.

Ekli dosyalar
Merhaba @incsoft .

Belgenizde SAYFA YAPISI ayarlarıyla biraz uğraşmanız gerekiyor demektir.
Özellikle SIĞDIR kısmına dikkat edersiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 13457

bu sadece örnek dosya efendim benim bazı dosyalarımda 4 sayfa bulunuyor bu kısımlardan bilgim vardır. Benim amacım macro ile 1 ve 2.sayfalar nasıl yazdırılır onu öğrenmek. Mesela 10 sayfa var sadece 1 ve 2.sayfalar yazdırılacak. Pdf ebat küçültmesi de pdf yazıcısına göre değişiyor. Excel de macro ile yaptırdım ancak boyutları büyük oluyor..

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sn. @incsoft

İşte, verilen çözüm önerilerinin gerçek belgeye uyarlama sorunu yaşanmaması, hızlı ve net çözüme ulaşılmasını temin etmek üzere;
örnek belgelerin, gerçek belgenin özel bilgi içermeyen kopyası şeklinde hazırlanmasını istemekteyiz.

Örneğin şu kod, aktif excel sayfasının 2-4'üncü sayfalarını yazdırır.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(3 satır)

Sn. @incsoft

İşte, verilen çözüm önerilerinin gerçek belgeye uyarlama sorunu yaşanmaması, hızlı ve net çözüme ulaşılmasını temin etmek üzere;
örnek belgelerin, gerçek belgenin özel bilgi içermeyen kopyası şeklinde hazırlanmasını istemekteyiz.

Örneğin şu kod, aktif excel sayfasının 2-4'üncü sayfalarını yazdırır.

VBA:
(3 satır)

Hocam bu şekilde alan seçimi yaparak yazdırabiliyorum ancak sizin kodunuzu buna pdf olarak yazdıracak şekilde adapte edemedim. Ekteki dosyada revize etme imkanınız varmıdır? Eğer birde düşük boyutta yazdırması için kod ekleme imkanımız varsa sevinirim

Teşekkürler..

Ekli dosyalar
@incsoft

Çözüm belgeniz ekte.

Belgede mevcut koddaki pdfalan değişkeninin karşısına,
çift tırnak arasına istediğiniz satır/satır aralıklarının adreslerini yazarak/değiştirerek
veya sayfadaki ilgili hücreye aralarına VİRGÜL koyarak alan adresini yazarak
bu alanın düşük kalitede pdf olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar
@incsoft

Çözüm belgeniz ekte.

Belgede mevcut koddaki pdfalan değişkeninin karşısına,
çift tırnak arasına istediğiniz satır/satır aralıklarının adreslerini yazarak/değiştirerek
veya sayfadaki ilgili hücreye aralarına VİRGÜL koyarak alan adresini yazarak
bu alanın düşük kalitede pdf olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

vip üye olana kadar başka 1 şekilde görebilirmiyim hocam? Macrosu vb...

Halen yayına reklamsız olarak devam eden bir siteyi ayakta tutabilmek çok kolay değil.
Anlayış göstereceğinizi umuyorum; neticede sistemimizin ayakta durabilmesi gerekiyor.

Kod şöyle:

VBA:
(20 satır)

Geri