Otomatik Farklı Kaydet Penceresi Açmak

Kısa Açıklama

Otomatik Farklı Kaydet Penceresi Açmak isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Moderatörün son düzenlenenleri:
Aşağıdaki dosyayı deneyin.
Merhaba,

Bazen aşağıdaki hatayı alıyorum. Ayrıca dosyayı seçmeme rağmen dosyanız seçilmediği için kayıt edilemedi uyarısı geliyor.

PC nin ve klasörlerin onedrive üzerinde olmasından kaynaklı olabilir mi ?

Bir de her seferinde seçmek yerine direk bir klasör yolu gösteremez miyiz ?

Syg,

1647449905033.webp

Olabilir. Kod hatasız çalışıyor. Mesajınızdaki hatanın sebebi de 'oluşturulamayan dosyanın' kapanma işleminin de gerçekleşememesi diye düşünüyorum. Sizin kaydetme işleminizle alakalı bir sıkıntı olabilir.

Kaydetmek istediğiniz klasör uzantısı nedir?
Tekrar Merhaba,

C:\Users\PMI Exclusive\OneDrive - pmiexclusive.com\SALES & OPERATION\OPS\APIC:\Users\PMI Exclusive\OneDrive - pmiexclusive.com\SALES & OPERATION\OPS\API

Not: gereklimi bilemiyorum ancak eksik bilgi vermemek adına; dosya klasöre .xlsx olarak kayıt edilecek.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Syg,

Şimdiye kadar, paylaştığım dosyada Bu yolu seçip kaydetme işlemini hatasız gerçekleştirdiniz mi? Hata vermeden kaydetme işlemini yapar mı bilmiyorum. Dosya yolu olarak bunu kabul etmeyebilir.

Şimdiye kadar, paylaştığım dosyada Bu yolu seçip kaydetme işlemini hatasız gerçekleştirdiniz mi? Hata vermeden kaydetme işlemini yapar mı bilmiyorum. Dosya yolu olarak bunu kabul etmeyebilir.

Tekrar kontrol ettim, kayıt etme işlemi gerçekleşiyor. ancak yine de aşağıdaki uyarıyı veriyor.

1647458529738.webp,

Bence bir önceki hata mesajı internet bağlantısının o anki zayıflığı ve anlık onedrive bağlantısının kopması ile alakalı.

Tabi bu benim fikrim. Siz çok daha iyi bilirsiniz.

Dosyayı manual şekilde bularak seçmek yerine az önce de sormuş olduğum gibi direk klasörüne kaydettirmenin bir yolu var mıdır ?

Yani makroya direk yukarıdaki dosya yolu komutunu atayamıyor muyuz ?

Syg,

bitir: satırından önce exit sub yazmayı unutmuşum onun için kayıt yapsada o mesajı vermiş.

Masaüstüne kayıt için aşağıdaki kodu kullanın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)

bitir: satırından önce exit sub yazmayı unutmuşum onun için kayıt yapsada o mesajı vermiş.

Masaüstüne kayıt için aşağıdaki kodu kullanın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(23 satır)

Hocam Tekrar Merhaba,

Bir önceki maildeki sorun için Exit Sub eklendikten sonra sorun çözüldü. Ancak şimde de dosya ismi "yaz" uyarısı çıktığında, herhangi bir dosya ismi yazmayıp cancel seçeneğini tıkladığımda aşağıdaki uyarıyı almakla beraber dosyayı isimsiz olarak masa üstünde kayıt etmeden açıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 16326

Debug u tıkladığımda aşağıdaki hata görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 16327
Syg,

Ekli dosyalar
  • 1647501962512.webp
    1647501962512.webp
    4.2 KB · Görüntüleme: 23
  • 1647502089969.webp
    1647502089969.webp
    7.9 KB · Görüntüleme: 23
Geri